Ohlasy k zápasu
po 28.11.2016 | Lenka Jonešová

David Šafránek po premiéře v extralize: Jsem strašně rád, že byla vítězná

Psal se 28. březen roku 2010, když David Šafránek coby junior naposledy oblékl hradecký dres. Po dlouhých šesti letech se teď vrátil na místo, kde to dobře zná. V pestré kariéře si vyzkoušel už několik hokejových štací, aby se ve svých pětadvaceti letech vrátil do Hradce Králové. A rovnou si odbyl extraligovou premiéru. Kmenový hráč pražské Slavie byl povolán k nedělnímu utkání se Zlínem, ve kterém pomohl svému týmu k výhře 4:1.

Davide, v utkání se Zlínem jste si připsal premiérový start v extralize. Jaké jsou vaše pocity?
Jsou samozřejmě dobré, obzvlášť když jsme vyhráli. Navíc to bylo tady v Hradci, kde jsem nějaký čas strávil. Bylo moc příjemné se před takové publikum a do takového týmu vrátit. Jsem strašně rád, že premiéra byla vítězná.

Na ledě jste strávil necelých devět minut. Dají se za takovou chvíli najít rozdíly mezi první ligou a nejvyšší soutěží?
S extraligou jsem už nějakou zkušenost měl, když jsme vloni byli se Slavií v baráži. Teď to bylo ale ještě trochu jiné. Víc se tu dodržuje systém, který trenér nastaví. Každý má svoji pozici a není to tolik rozlítané jako v první lize.

Zimní stadion v Hradci? Zázemí se rapidně změnilo

V Hradci Králové jste se objevil po šesti letech, prostředí tak dobře znáte. Co se změnilo?
Už na první pohled zvenku se stadion změnil. Co se týče vnitřku, tak tam se zázemí změnilo rapidně. Počínaje mantinely, ledem... Samozřejmě ani diváků tady nebylo tolik, jako když jsem v Hradci působil.

Kariéru mezi dospělými jste začal na ledě mateřského Kolína, kde jste zažil čtyři bodově povedené sezóny. Věřil jste, že si vás vytáhne nějaký klub z vyšší ligy?
Zas tolik jsem se tím nezaobíral, jelikož jsem studoval vysokou školu. Takže jsem krásně zvládal obojí spojit, školu i večerní tréninky. Ve vyšší soutěži by se obojí asi stíhat nedalo. Když se ale poté ozvala Slavia, tak mě to samozřejmě moc potěšilo.

Včera si odbyl premiéru v @telh_cz hradecký navrátilec David #Šafránek! Gratulujeme! 👏

Fotka zveřejněná uživatelem Mountfield HK (@mountfieldhk),

Musel jste být hodně trpělivý. Měl jste výborné individuální statistiky, ale nabídka stále nepřicházela…
Asi by to tak měl mít každý, jinak by nemělo smysl na zimák vůbec chodit. Určitě jsem ještě doufal v nějakou nabídku a snažil jsem se podávat co nejlepší výkony. Potom si jich všimla Slavia, kde jsem se snažil dělat to samé. Možná i díky tomu se mi ozval teď Hradec.

Jsem rád, že se ozval zrovna Hradec

Pomyslel byste si před pár lety, že byste mohl dostat příležitost v extralize?
Asi před rokem a půl by mě určitě nenapadlo, že se při první adventní neděli roku 2016 budu prohánět tady v extralize (směje se). Jak jsem již zmínil, je strašně příjemné se vrátit do města, kde jsem strávil nějaké čtyři roky. Rozhodně jsem rád, že to byl zrovna Hradec Králové, kdo se ozval.

V obměněné Slavii, kde působíte, zastáváte roli asistenta. Jak tuto funkci vnímáte?
Kádr se docela rapidně obměnil v průběhu sezóny, takže musel být zvolen nový kapitán i asistenti. Ta volba padla na mě a jsem pochopitelně rád, že můžu takovou funkci zastávat. Se staršími hráči, jako je třeba Pavel Kolařík, je domluva úplně úžasná. Jsou to všechno zkušení hráči a vůbec nemají problém, že je kapitánem Ronald Knot, kterému je dvacet dva let. V kabině to naprosto funguje, nikdo se nijak nepozastavuje nad tím, že je takhle mladý hráč kapitánem.