pá 23.10.2015 | Klára Petrásková

Derby? Jako když hraje Schalke a Dortmund, tvrdí premiérový střelec Jiří Šimánek

Jiří Šimánek naskočil proti Pardubicím do druhého zápasu po zranění a hned měl dva důvody k radosti. Kromě cenné výhry Mountfieldu nad Dynamem totiž zároveň oslavil svůj první zásah sezóny, když ve třetí dvacetiminutovce vybídl Jaroslav Kudrna v přečíslení hradeckého kapitána nádhernou přihrávkou a ten se před odkrytou bránou nemýlil.

Úvodní perioda patřila spíše domácím, pak jste zápas otočili. Co byste vyhodnotil jako hlavní příčinu vašeho herního zlepšení?
První třetinu jsme se špatně pohybovali, tahali nohy a málo drželi kotouč v útočném pásmu, nebyli jsme vůbec na puku. Pak nám trochu pomohl gól v podstatě z ničeho na 1:1. Myslím, že od té chvíle jsme se už rozjezdili a hra byla lepší.

Proběhla v kabině nějaká řeč, nebo jste věděli každý sám za sebe, že musíte přidat?
O první přestávce jsme si neřekli nic jiného, než že horší to už snad být nemůže. Hlavně že je potřeba zvednout pohyb a ostatní pak přijde.

Myslíte, že rozhodly dvě slepené branky z konce druhé dvacetiminutovky?
Samozřejmě, domácí vedli o gól a z ničeho nic prohrávali 1:3. Řekli jsme si, že musíme chodit víc do brány a snažit se každý puk, který dovezeme do útočného pásma, nahodit nebo zakončit. Při Rudově nádherné nahrávce jsme byli všichni před bránou a u třetí branky to bylo to samé. Všichni jsme byli v brankovém prostoru a gólman absolutně nic neviděl.

Góly padly díky tomu, že jsme začali chodit do brány

Doufali jste vůbec v takhle rychlý obrat?
Bylo na nás, abychom se zápasem něco udělali. Pardubice se sami neporazí a jak jsem říkal, chodili jsme víc do brány a díky tomu pak góly padly.

Dal jste svůj první gól sezóny, jak byste ho popsal?
Kudrnka mi to fantasticky připravil, já jsem to ještě trochu vylepšil. Byl to krásný první gól a doufám, že teď už to bude jenom lepší a lepší.

Skvělý vstup do třetí třetiny znamená další gól do sítě Pardubic! Jarda Kudrna si položil protihráče a přihrál do levého kruhu, odkud se prosadil JIŘÍ #ŠIMÁNEK – vedeme 4:1!

Posted by Mountfield HK on 23. říjen 2015

Naskočil jste do druhého zápasu po delší přestávce způsobené zraněním, jak se cítíte?
Fyzicky se samozřejmě cítím hrozně, střídání se snažím nepřetahovat, abych se nezavařil. Při jednom obdrženém gólu v oslabení jsem byl na ledě zbytečně dlouho a do konce zápasu jsem se z toho moc nedostal. Ještě, že to byla poslední třetina.

Máte za sebou vítězné derby. Asi je to odlišný pocit, než když vyhrajete jiný zápas, že?
Samozřejmě. Do tabulky máme tři body, jako bychom vyhráli s kýmkoliv, ale pro lidi z Hradce je to vždycky zápas čtvrtiny soutěže.

Je tohle vítězství tím, které vás může nakopnout k delší sérii výher?
Po dlouhé době jsme bodovali venku za tři body, teď pojedeme znovu ven. Je potřeba navázat a tabulkou se posouvat výš.

Pardubice musíme porazit nehledě na postavení v tabulce

Jaroslav Bednář se smál, že vyhrát derby je jako vyhrát titul. Očekávali nováčci v sestavě vůbec takhle energií nabitý souboj?
My jsme první rok taky nevěděli, co čekat. Je znát, když chodíte po městě a každému je, když to řeknu blbě, jedno, jestli jsme sedmí nebo jedenáctí, ale musíme porazit Pardubice. Nedávno jsem se díval na fotbal, a je to jak říkal Jaromír Bosák. Nezáleží na tom, jestli je Schalke v tabulce druhé nebo šesté, ale musí porazit Dortmund. Pro lidi je to určitě velká rivalita.

Divácká kulisa byla skvělá jako vždy, souhlasíte?
Je to super. Atmosféry na obou stadionech jsou parádní a jsem rád za naše diváky, kteří na stadionu vytvořili vášnivou náladu.

Dynamo teď neprožívá zrovna šťastné hokejové období. Necítíte trochu, že jste mu ještě více ubrali na sebevědomí?
Soustředíme se na sebe. Pardubice mají své problémy, my taky nehrajeme nějaký fantastický hokej, takže se soustředíme především na sebe.