Aktuální zprávy z klubu
so 20.4.2019 | Jan Brůna, Jan Vavřina | Foto: Josef Poláček / Rytíři Kladno

Derby si diváci užijí i příští sezónu. Ukáže se v Hradci Jágr?

Tipsport extraliga 2018/19 pomalu směřuje ke svému konci, zbývá odehrát jen několik posledních zápasů. Mistra pro tento ročník stále neznáme, po dvou odehraných finále je průběžný stav mezi Libercem a Třincem 1:1. Zato v baráži se již o účastnících pro příští sezónu rozhodlo, ačkoliv na programu jsou ještě dvě kola. Pardubice hlásí udržení v nejvyšší soutěži, návrat mezi elitu oznamuje také Kladno v čele s Jaromírem Jágrem.

Pro Mountfield HK skončila sezóna již ve čtvrtfinále play off po vypadnutí s brněnskou Kometou. Tým z největšího moravského města suverénně postoupil do další fáze pavouka po stavu 4:0 na zápasy. Mistr předchozích dvou ročníků však v semifinále nestačil na Liberec, i proto bude hrát Hradec příští sezónu znovu Ligu mistrů. Bílí Tygři se aktuálně rvou s Oceláři o mistrovský titul, to baráž je už rozhodnutá.

Extraligovou příslušnost uhájily Pardubice, které za 10 kol nasbíraly 24 bodů. O tři méně má na kontě Kladno, a i když do konce baráže zbývá odehrát dvě kola, jeho osmibodový náskok už nedokáže smazat Chomutov, ani beznadějně poslední České Budějovice. Piráty tak v Tipsport extralize nahradí v sezóně 2019/20 Rytíři. Jasné rovněž je, že také po příštím ročníku dojde k jedné změně ve složení nejvyšší soutěže. Novinkou totiž bude přímý postup a sestup – extraligu opustí tým s nejmenším počtem bodů po základní části a nahradí ho vítěz play off první ligy.

A jak se Lvům proti úspěšným týmům z baráže v posledních letech dařilo? Letos vyhrál Mountfield polovinu derby. Nejprve sice před domácím publikem utrpěl porážku 4:6, náladu si však spravil vítězstvím 4:1 na ledě Pardubic, následovala domácí výhra 2:1 a prohra 2:4 v posledním zápase základní části. Dlouhodobě je na tom ale jasně lépe Mountfield. Připsal si 16 výher, před Dynamem se naopak musel sklonit osmkrát při celkovém skóre 83:53.

Střídání oblíbených soupeřů Hradce – Piráty nahradili Rytíři

Spolu s pádem Chomutova ztratí hradečtí hokejisté oblíbeného soupeře. Vždyť s ním dokázali bodovat ve třinácti posledních duelech, naposledy proti týmu Vladimíra Růžičky vyšli bodově naprázdno v únoru 2016! V sezóně 2018/19 slavil Hradec nad Severočechy čtyři vítězství – doma 3:2 a 5:0, venku 4:3p a 3:1.

Hradečtí fanoušci mohou doufat, že v příští sezóně uvidí v ČPP Aréně Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance, jejichž Kladno se po pěti letech vrací do extraligy. Postup si tým z hokejového města zajistil pátečním vítězstvím 4:2 v Českých Budějovicích, legendární Jaromír Jágr zařídil všechny čtyři branky svého mužstva, jeho zkušený kolega z útoku Tomáš Plekanec si připsal dva body za asistence. Kladno může stále pomýšlet na první místo v baráži, naopak Motor v nejvyšší soutěži příští sezónu neuvidíme.

Pokud Mountfield naváže na výsledky proti Kladnu ze sezóny 2013/14, pád Chomutova ho mrzet nemusí. Proti Rytířům byli totiž Východočeši stoprocentní. Ve středu Čech se radovali z výher 2:1 a 3:1, doma navíc za 120 minut neinkasovali a připsali si vítězství 2:0 a 4:0. Nejlepším hráčem Kladna byl ve vůbec posledním vzájemném měření sil vyhlášen nyní hradecký Michal Dragoun, který má v paměti všechny čtyři zmíněné duely.

Vzájemné zápasy Mountfieldu HK s Rytíři Kladno