Ohlasy k zápasu
ne 8.1.2017 | Matouš Soukup

Do zápasu jsme dali všechno. Vyhrát jsme chtěli mnohem víc, líčí Stanislav Dietz

Další výborné představení hradeckých Lvů odnesli Oceláři a ve FORTUNA aréně utrpěli nejvyšší prohru v sezóně. Nejlepší ofenziva celé extraligy narazila na výborně hrající zadní řady Hradeckých, které Třinci povolily jediný gól. Svou práci zodpovědně odvedl i Stanislav Dietz. Ten navíc k jistému výkonu před vlastní brankou přidal i gólovou asistenci a po zápase tak mohl být nadmíru spokojený.

Klíčový moment? Odbráněné oslabení a následný gól

V první třetině jste i přes dobré příležitosti nedokázali skórovat. Jak moc vás neproměněné šance mrzí?
Mrzet nás to naštěstí nemusí. O přestávku jsme si řekli, že chceme takhle pokračovat a hrát stejně jako v první třetině, bez chyb. Třinec měl totiž nebezpečné protiútoky, do kterých jsme je nechtěli pouštět. To jsme si pohlídali a zápas jsme zvládli velmi dobře.

Po ubráněném dvojnásobném oslabení jste naopak dokázali skórovat. Šlo o klíčový moment celého zápasu?
Dá se říct, že ano. Z naší vlastní přesilovky vznikla situace, že jsme šli do tří – to jsme zkazili. Výborně jsme to ale ubránili a pak hned udeřili. Takže ano, byl to klíčový moment toho zápasu.

Zápas byl po celou dobu ve vaší režii. Čím jste Třinec překvapili?
Nejsem si jistý, jestli jsme je něčím přímo překvapili. Možná nasazením, od začátku jsme do toho dali opravdu všechno a zápas jsme chtěli vyhrát mnohem víc než oni.

Chtěl jsem puk hlavně vyhodit, Rastyho jsem si ani nevšiml

Třetímu gólu předcházela vaše dlouhá nahrávka. Všiml jste si najíždějícího Rastislava Deje?
Musím se přiznat, že jsem si ho vůbec nevšiml. Chtěl jsem to vyhodit hlavně ven, abychom se tam s pukem neplácali u nás v pásmu. Když letěl puk vzduchem, najednou jsme si všiml, jak jejich obránci přeskočil hokejku a Rasty jel sám. Ale jak říkám, takhle jsem to přesně nechtěl (směje se).

Nejlepšímu útoku extraligy jste povolili jediný gól. Proběhla před zápasem speciální příprava na jejich ofenzivu?
Nic speciálního jsme nenacvičovali. Akorát jsme si řekli, že to chceme hrát výborně vzadu a s nasazením, jaké jsme měli. Co jsme si řekli, to jsme i splnili a s tím, jak jsme zápas odehráli a odmakali jsme spokojení.

Po výhře s Libercem jste zvítězili i proti Třinci. Hraje se vám lépe proti týmům z horních pater tabulky?
Nevím, jestli přímo lépe. Je ale pravda, že týmy nad námi porážíme. Nenapadá mě, čím to je. Občas si asi myslíme, že proti týmům ze spodních příček tabulky to půjde samo. Proti lepším celkům je tam větší nasazení a vychází nám to, tak snad to půjde stejně i dál.

Od zápasu s Libercem se musíte obejít bez Martina Pláňka. Jak moc vám v zadních řadách chybí?
Samozřejmě je velká ztráta přijít o takového obránce. Máme tu ale i jiné kluky a musíme se s tím vypořádat. Martin je tvrďák a hraje se vším. Myslím si, že se brzo vrátí a bude zase u nás.