Preview k zápasu
čt 30.3.2017 | Matouš Soukup

Do zápasu s většími emocemi, velí Rastislav Dej! Hradec usiluje o první výhru v sérii

Semifinálová série proti Brnu nezačala dle představ východočeského celku a po prvním zápase musí Lvi dotahovat. Moravané hráli výborně v obraně a svěřencům Václava Sýkory nepovolili ani jeden přesný zásah. Série však bude ještě dlouhá a rozhodně není nic ztraceno. Šanci srovnat s Kometou krok budou mít hráči Mountfieldu již dnes, opět v 17:20 na ledě FORTUNA arény.

Mountfield HK – HC Kometa Brno, čtvrtek od 17:20: ON-LINE

Hradec nevstřelil Kometě ani gól. Jak si střeleckou mizérii a celý první zápas vysvětluje Rastislav Dej? „Možná to bylo kvůli tomu, že nám moc nešly nohy. Ze začátku to bylo takové vyhrocenější, ale musíme do toho dát ještě víc emocí. Je to stejné, jako po prvním zápase s Litvínovem. Chce to do toho dát víc srdce, i když to možná může znít jako klišé," vysvětluje slovenský forvard.

Recept na úspěch proti Kometě ve druhém zápase zní z jeho úst jasně. „Musíme do toho vstoupit jinak, lépe bruslit a být silnější na puku. Brno hraje jednoduše podél mantinelů a my tam nemůžeme jít padesát na padesát, aby z toho jejich hráči chodili do protiútoků, jako se to několikrát stalo během prvního zápasu. V play off by se to nemělo stávat vůbec a my si na to musíme dávat pozor," dodává.

Stejně tak si hradecká sedmadvacítka uvědomuje, že není radno ponechat nic náhodě, a je třeba vstoupit do dalšího zápasu jinak. „Něco si k tomu povíme a určitě to nenecháme jen tak. Je na čem pracovat a zároveň máme co změnit v našem herním systému, protože v prvním zápase nám to nefungovalo. Neměnil bych to nějak radikálně, ale každý z nás do toho musí dát o trochu víc," burcuje rychlonohý útočník své spoluhráče.

Sám však tvrdí, že žádné velké překvapení se chystat nebude. „Víceméně je to především v hlavách hráčů. Něco se dát přeci jenom změnit, třeba přesilová hra nebo založení útoku, ale zbytek je jen o přesvědčení, že my máme víc síly než oni," zakončuje odhodlaně Rastislav Dej.

Důležité informace k druhému semifinálovému zápasu

FORTUNA aréna se otevírá v 15:50, prostory sektoru hostí budou odděleny bezpečnostním plotem, a to na horní i spodní části ochozu. Bezpečnostní opatření budou zvýšena, u vchodu budou probíhat důkladné osobní prohlídky návštěvníků, pročež doporučujeme dorazit na utkání s dostatečným časovým předstihem.

Na druhý souboj s brněnskou Kometou zbývá pár stovek vstupenek. Ty jsou k dispozici na pokladnách FORTUNA arény (otevřeno od 13:00). V on-line prodeji je zakoupit nelze. Přijďte podpořit svůj oblíbený tým, pomozte mu svou podporou porazit kvalitního protivníka a srovnat krok po nešťastném úvodním zápase!

Na utkání dorazte nejlépe v bojových barvách, abyste mohli vyhrát některou ze zajímavých cen. Přesně tak zní motto Mountfieldu HK pro letošní vyřazovací boje! Krom toho je pro vás připraven doprovodný program, další akce a soutěže, o druhé přestávce například Generali Puk, jehož vítěz si domů odnese speciální odměnu – Stiga hokej!

Sestavy z minulého utkání
Rybár – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Čáp – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, Knotek, Šimánek – Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík. Trenér: Václav Sýkora.
Čiliak – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, Trška, F. Král – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, Čermák, Vincour. Trenér: Libor Zábranský.