so 15.9.2018 | Zdena Bobková, Jan Vavřina

Dorost dohnal v Boleslavi dvoubrankovou ztrátu a získal alespoň bod

První porážka hradeckých dorostenců v nové sezóně přišla v Mladé Boleslavi, kde Východočeši vybojovali alespoň bod. Ale mohli odjíždět klidně s prázdnou, domácí se totiž dostali do dvoubrankového vedení, které drželi ještě deset minut před třetí sirénou. Mountfield ale zabral a dvěma góly srovnal na 3:3. V prodloužení pak nevyužil přesilovku, čehož využili v nájezdech Bruslaři a získali bonusový bod pro sebe.

Hradec měl navrch, branku z toho nevytěžil

Hradec začal aktivněji a hned na začátku mohl svůj tlak ještě vystupňovat, jelikož si po faulu Žabky zahrál i přesilovou hru. Hosté sice hráli v útočném pásmu, ale na Stuchlíka zamířila jedna pořádná rána. Hradec byl ale i nadále aktivnějším týmem, šance domácích nebyly příliš nebezpečné a Boleslav v první třetině těžila především z výborných zákroků svého muže s maskou. Ten musel krýt například šanci Dominika Pavlaty, který se ocitl před ním, zdvihl kotouč, který mířil do pravého horního rohu. Stuchlík se proti němu přemístil, ale kotouč se i s notnou dávkou štěstí odrazil od tyče pryč z brankoviště.

Boleslav si v první periodě zahrála i přesilovku, ale ta vyzněla naprázdno. Poté se už hosté téměř radovali z gólu, Moravec už měl ruce zdvižené nad hlavou a byl si téměř jist svým zásahem, ale rozhodčí jej vyvedl z omylu, jelikož Stuchlík držel kotouč ve své rukavici. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

DO vedení se dostali hosté, Boleslav skóre otočila

Druhá třetina už byla sice trochu opatrnější, ale góly už v ní padaly. Vedení se ujali hosté, a to ve 28. minutě, když z horního pravého kruhu vystřelil Pelda a kotouč do sítě usměrnil Matěj Pinkas. Boleslavští dokázali reagovat dostatečně brzy, už dvě minuty poté se radoval z vyrovnání Jindřich Plíšek, který stál na konci přesilovkové akce. Jakmile se skóre vyrovnalo, začalo se hrát více opatrněji.

Domácí však v nestřeženém okamžiku dokázali využít nepozornosti hradeckých hráčů. Ti si nepohlídali volného Jindřicha Plíška v mezikruží, kterému namazala Jakub Peca. Plíšek pak už neměl mnoho práce s tím, aby z bezprostřední blízkosti propálil Tichého. Hradečtí se tlačili za vyrovnáním, ale na skvěle chytajícího Stuchlíka byly jejich pokusy krátké. Boleslav navíc dostala v závěru třetiny možnost přesilové hry, ale tu nedokázali zužitkovat.

Úspěšná stíhací jízda zajistila Mountfieldu bod

Téměř minutu a půl dlouhá přesilovka se překulila do třetí třetiny, ale ani v té se Boleslavští hráči do žádné výraznější šance nedostali. Co se ale domácím nepovedlo v přesilovce, to zvládli při rovnoměrném počtu hráčů v poli. Jindřich Plíšek poslal nenápadnou střelu po ledě a ta skončila až v síti. Plíšek se tak mohl radovat z hattricku. Hradec, který byl po celý zápas střelecky aktivnějším celkem, ještě šlápl do pedálů. Během třetí třetiny dokázal několikrát ujet domácí obraně a vystřelit. Jedním z takových byl i Petr Moravec, jehož únik ale zastavil brilantní semafor brankáře Stuchlíka, který držel Boleslavské na bodech.

Přesto se Východočeši gólu dočkali. Matěj Giesl poslal podél levé tyče puk do boleslavské brány. A zakrátko poté mohlo být i vyrovnáno. Pavlata v úniku vystřelil a jeho pokus vytěsnil připravený beton boleslavského gólmana. Hradec nakonec vyrovnal pět minut před koncem. Šimon Táborský nic nevymýšlel a propálil Stuchlíka. Domácí poté hráli ještě dvojnásobnou přesilovku pět na tři, ale v ní nic zásadního nevymysleli a zápas tak dospěl do svého klasického prodloužení.

Utkání rozsekly až nájezdy, v nich byli úspěšnější domácí

V něm se blýskl hned na začátku pokus Plíška, se kterou si ale brankář Tichý dokázal poradit. Hradečtí pak měli dvě minuty před koncem možnost přesilové hry a ačkoli měli nespočet šancí, tak žádná z nich si cestu za záda brankáře Stuchlíka nenašla. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem mladoboleslavský Oskar Haas, který rozhodl o tom, že dva body ze sobotního duelu zůstanou v Mladé Boleslavi a jeden si do východočeské metropole odveze Mountfield HK.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Věděli jsme, že Hradec je velice silné mužstvo a také to, že pokud chceme z tohoto zápasu alespoň nějaký bodík, že budeme muset hrát na hranici svých možností a s obrovskou bojovností, což kluci do posledního puntíku splnili. Navíc, Marek Stuchlík chytal naprosto famózně a v několika případech nás obrovsky podržel, a to byl základ našeho úspěchu. Abych to shrnul, tak gólman byl výborný, kluci makali a dřeli až do poslední minuty. Nakonec i v nájezdech při nás stál ten hokejový bůh, takže máme dva body a jsme nesmírně šťastní.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Nepodali jsme dobrý výkon. Hodně jsme bojovali s výborně chytajícím gólmanem Mladé Boleslavi, kterého jsme několikrát neodkázali překonat. Dvě třetiny jsme hráli dobrý hokej, ale to na našeho soupeře, na bojovného soupeře nestačilo a bohužel jsme je pustili do vedení. Jediné, co se nám povedlo, bylo to, že jsme třetí třetinu zremizovali na 3:3, ale to bylo z naší strany vše, bohužel.