Akademie ČH
út 20.11.2018 | Klára Petrásková

Dorost je v play off, junioři živí naději na postup. Základní části finišují!

Úvodní část mládežnických soutěží je již téměř u konce. Oběma kategoriím zbývá odehrát už jen dva zápasy! Zatímco junioři zvládnou odehrát oba tento víkend, dorost má na programu pouze jeden z nich. Mladší z obou kategorií to ale nemusí vůbec vyvést z míry, již v minulém kole si totiž zajistila přímý postup do play off. Naopak juniorka bude o horní skupinu nadstavby bojovat až do samého konce základní části.

Junioři musejí vyhrát oba duely a spoléhat na Boleslav s Libercem

Tabulka skupiny B je pořádně zamotaná. Jistý přímý postup do vrchní skupiny nadstavby, a tím i automatickým postupem do skupiny o boj o play off, má v tuto chvíli vedoucí Sparta a druhé Pardubice, na poslední postupový flek mají z 5. místa pořád naději i Hradečtí. Museli by však bezpodmínečně vyhrát oba poslední duely, a to ideálně i včetně obou nadstavbových bodů. V mezích teorie by ale mohl stačit k šesti bodům ze základních 60 minut i pouze jeden nadstavbový.

K tomu všemu by však nyní třetí Boleslav i čtvrtý Liberec nesměly získat z posledního kola ani bod a ve vzájemném souboji Tygrů s Bruslaři by Liberečtí museli vyhrát v prodloužení. V případě, že by Hradec získal z posledních dvou kol plný počet osmi bodů, byla by přípustná i možnost, že Boleslavští porazí Liberec v prodloužení.

Aby juniorka své šance maximálně znásobila, pokusí se ve čtvrtek ve východočeském derby obrat o všechny body Pardubice a stejný kousek předvést také v sobotním mači se Spartou. V obou případech se jedná o souboj se soupeři, kteří již mají jistý postup do horní skupiny nadstavby a na hradecké straně by tak mohla hrát roli o něco větší motivace. Pokud by se Lvům povedlo porazit Pražany, stalo by se tak poprvé v sezóně, pokud by vyzráli nad Dynamem, radovali by se letos podruhé.

Dorostenci se utkají s posledním Žďárem, play off mají jisté

Na rozdíl od juniorů mají dorostenci o další fázi sezóny jasno již nyní. Se ziskem 38 bodů mají totiž na 4. místě na pátou Jihlavu náskok devíti bodů, což jim stačí k tomu, aby dvě kola před koncem úvodní fáze věděli, že je po nadstavbě čekají vyřazovací boje. Volno je ale ani tak ještě nečeká, na programu totiž mají ještě dva zápasy základní části.

A první z nich je čeká již tento týden, a to v neobvyklý hrací den. Ve středu totiž pojedou do Žďáru nad Sázavou, aby se zde utkali s posledním mužstvem skupiny S. Plameny za celou základní část zatím vyhráli jediné utkání a spolu s prohrou v prodloužení a třemi nadstavbovými body se již ze dna tabulky nemohou odlepit. Při minulém vzájemném měření sil dominovali Východočeši poměrem 8:0, stejně vysokou výhrou jsou posilněni i nyní. Tímto poměrem totiž naposledy porazili Jihlavu.


Dorost: 17. kolo, st 21.11.2018
SKLH Žďár nad Sázavou Žďár n. S. - Mountfield HK Mountfield HK
18:30
Junioři: 19. kolo, čt 22.11.2018
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Mountfield HK Mountfield HK
18:00
Junioři: 20. kolo, so 24.11.2018
Mountfield HK Mountfield HK - HC Sparta Praha Sparta Praha
12:00