út 20.3.2018 | Lukáš Chuchválek, Matouš Soukup | FOTO: Jan Pavlíček

Druhý bod pro juniory! Na ledě Boleslavi vyhráli tentokrát v prodloužení

Ke svému druhému zápasu čtvrtfinálové série nastoupili junioři opět na ledě mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Arény, kde po pondělní úspěšné premiéře útočili na získání druhé bodu. Lvi se v utkání rychle ujali vedení, které jim však vydrželo pouhé čtyři minuty. Po druhé gólu se sice mohli radovat o poznání déle, na druhou Matějčkovu trefu ale odpověděl v 51. minutě rovněž dvougólový Flynn. K rozuzlení napínavého duelu došlo až v prodloužení. To v 66. minutě rozhodl Jakub Hašek a přisoudil Hradci druhý bod v sérii.

Po dvaceti minutách byl stav vyrovnaný

Hned na začátku utkání si při první přesilovce před mezikruží najel Štěpán Matějček a k překvapení všech si puk našel cestu z jeho hole přes chumel hráčů až do sítě – 0:1. Vypadalo to, že si Hradec bude svůj náskok podobně jako v prvním zápase hlídat, avšak o pár minut později měli možnost hrát přesilovku i domácí a Maršoun se pokoušel napodobit z podobné pozice Matějčka, jenže těsně minul. Těsně před koncem početní výhody však přesto domácí vyrovnali, když Oscar Flynn vymetl horní část brány prudkou střelou od modré čáry – 1:1.

V následujících momentech dostali hosté druhou přesilovku, když Boleslav špatně vystřídala, tentokrát ale ovoce nepřinesla. Stejně tak i ta boleslavská tři minuty před sirénou. V prvním dějství byly oba celky více nebezpečné právě v přesilových hrách, v plném počtu hráčů na ledě se hokejistům velmi těžko dostávalo do šancí díky zajištěným obranám.

Východočeši se podruhé v utkání dostali do vedení

Z kraje druhého dějství zkoušel Pavel Kousal, zda soupeř nezaspí nástup, avšak Daniel Dvořák ho svým zákrokem lapačkou zklamal. O nedostatek práce si v následujících minutách tento hradecký brankář nemusel stěžovat, neboť musel likvidovat lapačkou i vyrážečkou další pokusy Kousala a Flynna. Se svým nájezdem neuspěl z bezprostřední blízkosti ani Petr Maršoun, ani manévrováním mezi obránci soupeře Oscar Flynn. V přesilovce marně dobýval branku soupeře i domácí Pawliczek.

Poté přišly na řadu i vypjaté momenty, když Oscar Flynn nastřelil svou ránou obě tyče a pak si pro něj po odpískání dojel Muška, za což vyfasoval od sudího osobní trest. Před koncem třetiny se na trestné ocitli celkem tři hráči Hradce. Přesilovku však domácí nezvládli dobře, když Nepokoj na modré neudržel puk a Řepík vyslal Štěpána Matějčka do brejku, který skončil průstřelem ze střední vzdálenosti do míst, kam Michal Krofta nedosáhl – 1:2. Další nebezpečí pro domácí branku představovali i Gaspar s pokusem přehodit beton a Hroudný, s nimiž si už Krofta ale poradil.

Boleslav dosáhla na kýžené vyrovnání

Třetí třetinu zahájili domácí stejně jako tu druhou, tedy tlakem na soupeřovu bránu. Do předbrankového prostoru si najel Oscar Flynn, s nímž si gólman Dvořák poradil. Pak svou šanci nevyužil Kerda, jenž v dobrém střeleckém postavení ztratil kotouč. Tlak pokračoval a u levé tyče Dvořákovy brány bylo mnoho prostoru, avšak osamocený Flynn netrefil. Na druhé straně pak dal svým spoluhráčům trochu oddychu Hašek, jenž prověřil Kroftu. Trochu rozruchu pak ve 48. minutě vyvolal Maršoun, který se dobýval k puku v brankovišti, jenž neměl Dvořák pod kontrolou. To následně vyvolalo menší potyčku.

V dalších momentech se urval do brejku Mašín, jenž zvedl kotouč pod víko, kam však Krofta dosáhl lapačkou. V 52. minutě však po vhazování Boleslav nečekaně vyrovnala, když Oscar Flynn přehodil puk přes položeného brankáře – 2:2. V posledních minutách základní hrací doby byl aktivní domácí Najman, jenž však nedokázal v tomto zápase skvělého Dvořáka propálit. Na druhé straně hrozil i Hroudný, s nímž měl starosti Krofta, avšak do konce základní hrací doby se již skóre neměnilo.

Drama nastaveného času rozsekl Hašek

V prodloužení se dostávaly oba celky do šancí nesnadno, ve hře čtyř proti čtyřem chyběl vždy ten pátý. Velmi blízko měl k rozhodnutí Petr Maršoun, jenž v pádu zamířil zblízka vedle. David Chujac dokonce nastřelil tyč Dvořákovy brány. Na druhé straně pak David Malík marně prošťouchával ucpaný prostor u pravé tyče Kroftovy brány. Ještě nebezpečněji si počínal Patrik Hidweghy, avšak až teprve rána v 66. minutě síti, když se Jakub Hašek trefil mezi betony – 2:3p. Hradec si tak z Boleslavi odvezl vedení v sérii 2:0, k postupu mezi nejlepší čtyřku mu stačí přidat ještě jednu výhru.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav):
Já nemám co klukům vytknout, protože kluci bojují, makají, dělají, co po nich chceme. Že jsme dostali gól v prodloužení... štěstí se k nám zatím nepřiklonilo. Myslím, že bychom si ho za včerejší i dnešní výkon zasloužili. Troufám si říct, že jsme lepší mančaft, ale hokej se hraje na góly. Věřím ale, že když takhle budeme hrát i dál, štěstí se k nám nakonec obrátí a sérii ještě hodně zdramatizujeme.

Trenéři Mountfieldu HK se k celé čtvrtfinálové sérii vyjádří až po jejím skončení.