Ohlasy k zápasu
čt 20.9.2018 | Lukáš Foff, Jan Vavřina

Držel jsem hokejku na zemi a naštěstí to prošlo mezi nohama, říká o gólu Jan Berger

Hradec zlomil prokletí Zimního stadionu Luďka Čajky a konečně zvítězil za plný bodový zisk. První gól v zápase vstřelil Jan Berger z předbrankového prostoru, odkud zatím Hradec rozhoduje zápasy. Hradecký odchovanec prostřelil Jakuba Sedláčka mezi betony po pasu Filipa Pavlíka. Na konci ještě utržil ostrý hit po odpískání, ale oklepal se z něj, nicméně přiznává, že z takových zákroků je smutný.


Šancí v zápase moc nebylo, očekával jste, že to tak bude?
Je to tak, my jsme sem přijeli bojovat a stejně to vzali i domácí. Nebyl to asi příliš hezký hokej, ale bruslilo se, bojovalo se a taky tak padly góly – z předbrankového prostoru a občas možná trošku se štěstím.

Vám se při gólu podařilo předskočit zlínského obránce, že?
Jo, my už jsme z toho takhle pár gólů dali. Víme, že se musíme cpát do brankoviště. Držel jsem hokejku na zemi a naštěstí to prošlo gólmanovi přesně mezi nohama.

Konečně jste prolomili tu velmi dlouhou sérii, kdy Hradec ve Zlíně nevyhrál za tři body… Připomínali jste si to?
Ani ne. Maximálně v novinách to občas možná někdo zaregistruje. Na druhou stranu, my máme polovinu kluků v týmu nových, takže to ani moc hráčů nepamatuje. Všichni víme, že se tu hraje těžce a pro nás jsou to strašně důležité a cenné tři body.

Nám je jedno, s kým hrajeme, my musíme sbírat body

Ve třetí třetině se Zlín dostal do zápasu a ještě vám zle zatápěl… Hráli jste na udržení toho těsného náskoku?
Je to tak. Dostali jsme trošku lacinou branku a najednou se Zlín zlepšil a měli jsme opravdu co dělat, abychom tu těsnou výhru udrželi. My jsme ale chtěli pořád hrát náš hokej, tlačit a věřili jsme, že třeba ještě nějaké góly dáme. To, že se to překlopilo, je z části naše chyba, ale i Zlín opravdu hodně zabral. Jak říkám, opravdu vydřené body.

Papírově byly Chomutov i Zlín považován za slabší týmy. Brali jste to jako povinné výhry?
To bych ani neřekl. Je začátek sezóny a nikdo pořádně neví, komu ta sezóna půjde a jaké kdo má cíle. Každý zápas je důležitý a nám je jedno, s kým hrajeme, my prostě potřebujeme sbírat body, abychom se v tabulce drželi tam, kde chceme.

Děkovačka po vítězství ve Zlíně

Do Zlína za námi dorazila parta, která nechybí snad na žádném našem zápase. Dnešní body jsou taky pro vás 🙂👏👏

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Čtvrtek 20. září 2018

Co se stalo v samotném závěru? Tam jste odjížděl s bolestivou grimasou…
My jsme se domluvili, že si zahraji buly dopředu, protože už pravděpodobně nebylo ani o co hrát. Pak jsem tam dostal úplně zbytečný loket do hlavy. Trochu mě to mrzí, protože si myslím, že takovéhle zákroky do toho nepatří.

Chceme vybudovat tým, kde budeme za sebe bojovat

Pokud by se měl vypíchnout jeden velmi důležitý aspekt vaší hry, byla by to týmovost. Souhlasíte?
Souhlasím, my si na tom zakládáme. Chceme vybudovat výborný tým, kde budeme všichni bojovat jeden za druhého a takovéhle zápasy nám k tomu pomáhají.

Po dvou dnech volna přijede do Hradce Olomouc. Bude to chtít potvrdit tyto body, že?
To určitě bude, ale potvrzení bývá vždycky nejtěžší a ještě navíc doma. S Olomoucí se dá očekávat hodně podobný zápas jako ve Zlíně. Bude se hodně bojovat a bruslit. Bude to velmi náročné, ale my si odpočineme a uvidíme.

Mislav Rosandič opět naskakoval v útoku i obraně a navíc dal vítězný gól a svůj první v extralize. To ho asi bude něco stát, že?
Asi to bude jeho úloha, že bude náš žolík i dopředu. Zvládá to výborně a takovéhle hráče taky potřebujeme. Za první gól v extralize přibude alespoň něco do kasy.