Preview k zápasu
út 10.3.2020 | Anna Marie Kokrhounová, Klára Petrásková

Duel č. 2 je tady! Musíme se dobře připravit, nabádá Jordann Perret

Hradečtí do letošních vyřazovacích bojů vstoupili vítězně. Energii přehrávali už od prvních minut a dostali se do pohodlného vedení. Vary v úvodu třetí třetiny přidaly na otáčkách, kromě snížení se však většího úspěchu nedočkaly. Východočeši se tak ujali vedení v sérii, další duel je ale již za dveřmi. Druhý zápas předkola odstartuje v úterý od 19:00.

„Vary sice skórovaly, hru jsme ale měli pod kontrolou.“

94 Jordann Perret (o prvním duelu předkola)

První duel letošního předkola se Lvům povedl. Na karlovarskou Energii aktivně nastoupili už od první třetiny a získali cenné vedení, které je dovedlo až k prvnímu vítězství v sérii. „Cítili jsme se dobře. Odehráli jsme jako tým velice dobrý zápas, což je skvělý způsob, jak začít play off,“ říká na úvod Jorrdan Perret. Ve vyřazovacích bojích se přitvrzuje, čehož jsme byli svědky i v úvodním duelu pod Bílou veží. „Věděli jsme, že to bude tvrdý boj, takže jsme byli připraveni. Teď když je play off, musíme hrát lépe než v závěru základní části. V prvním zápase jsme odvedli skvělou práci,“ chválí si týmový výkon francouzský útočník.

Konečným osmým místem po základní části si Hradečtí vybojovali začátek série na východě Čech, i domácí kulisa tak možná hrála roli ve skvělém vstupu Hradce do zápasu. „Měli jsme dobrý začátek. Celý tým byl připravený na play off. Hrajeme doma, takže musíme předvádět dobré výkony. Jestli takhle budeme pokračovat, bude to skvělé,“ doufá rychlonohý útočník. Komplikace v celkem jednoznačně rozehraném zápase přišly až v úvodu poslední dvacetiminutovky. „Ve třetí třetině na to vlítli, my jsme se naopak stáhli a nechali je hrát. Ale zvládli jsme to. Sice jednou skórovali, ale my jsme hru měli pod kontrolou,“ popisuje závěr utkání forvard s devadesát čtyřkou na zádech.

Výraznou měrou se na vítězství podílel právě Jordann Perret, který skóre zápasu otevřel již ve 5. minutě, ve spolupráci s Alešem Jerglem a Kevinem Klínou si u třetího hradeckého gólu navíc připsal ještě asistenci. „Rádi spolu hrajeme. Už jsme spolu v lajně delší dobu, takže víme, co na ledě děláme, což pomáhá. Už víme, kde ten druhý bude, takže je to automatické. Musíme tak pokračovat i nadále,“ chválí si hradecký forvard souhru se spoluhráči. A jaký byl pro něj duel po osobní stránce? „Cítil jsem se docela dobře. V úterý je ale další zápas, takže se na něj já i tým musíme připravit,“ neusíná na vavřínech stabilní článek francouzské reprezentace.

V úterý čeká Lvy druhý duel v domácím prostředí, mají tak skvělou příležitost navýšit své vedení v sérii a před odjezdem do Varů získat výhodný mečbol. Energie však byla Mountfieldu vyrovnaným soupeřem a v druhém duelu na obrátkách rozhodně ubírat neplánuje. „Budou hrát urputněji, protože v sérii prohrávají 0:1. Na to musíme být připraveni,“ ví hradecká čtyřiadevadesátka, zároveň ale věří v úspěšný konec. „Musíme pokračovat v dobré práci. Pokud předvedeme to co v pondělí, bude to dobrý,“ uzavírá.

Sestavy z minulého utkání