út 24.1.2017 | Klára Petrásková, Zuzana Spurná

Duel v Olomouci? Je to pro nás důležité vítězství, ví Tomáš Knotek

Proti Olomouci se Hradeckým zkrátka daří, soupeři z Hané totiž nepodlehli již více než dva roky. Úterní výhra navíc kromě tří bodů přinesla i posun v tabulce – Mountfieldu nyní patří třetí příčka! Velkou měrou se na důležitém vítězství nad Kohouty podílel i Tomáš Knotek. Východočeský útočník totiž ve druhé třetině zamířil v přesilovce přesně k tyči a poslal Lvy do vedení. V konečném zúčtování se pak jeho trefa navíc ukázala jako ta vítězná.

Úterní dohrávka 36. kola vám přinesla tříbodovou výhru a vzestup v tabulce. Jak klání na olomouckém ledě hodnotíte?
Určitě pozitivně, převládá spokojenost. Je to pro nás důležité vítězství. Máme nějaké dohrávky, takže je důležité, že jsme teď sebrali tři body. Byl to hrozně těžký zápas, jako vždycky v Olomouci. Jsme rádi, že jsme ho dotáhli do vítězného konce.

Předchozí čtyři utkání s Hanáky skončila těsným jednobrankovým rozdílem. Jste tedy o to radši, že se vám tentokrát povedlo vstřelit čtyři góly a vyhrát poměrem 1:4?
Ke konci jsme jeden vstřelili do prázdné brány, takže bych spíš řekl, že jsme dali tři góly. Jejich brankář chytal výborně, ale proměnili jsme i nějakou přesilovku. Byli jsme rádi, když se nám povedlo odskočit o dva góly. To si, myslím, rozhodlo.

Bylo to o trpělivosti a o tom, kdo dá druhý gól

Zmínil jste branku v přesilové hře, kterou jste měl na svědomí právě vy. Jak se celé akce zakončená z pravého kruhu seběhla?
Na poměrně dlouhou dobu jsme Olomoucké zavřeli v pásmu. Jarda Bednář s Rasty Dejem to pak sehráli krásně a ke mně se puk nějak odrazil. Trefil jsem ho na placku, ale naštěstí spadl do brány.

Ve vlastní početní výhodě jste však také jednou inkasovali a domácí touto brankou vyrovnali v závěru první třetiny na 1:1. Pramenila gólová situace i z přemíry snahy využít přesilovku?
Byla tam trošku naše nedůslednost. Hrajeme se čtyřmi útočníky a jeden obránce šel napadat. Špatně jsme se tam zastoupili a bohužel dostali gól.

Duel byl po dvě třetiny velmi vyrovnaný, nakonec jste ho však dokázali překlopit na svou stranu. V čem spatřujete zlomový moment celého utkání?
Bylo to o trpělivosti a o tom, kdo dá druhý gól. Naštěstí jsme ho dali my. Víme, že v Olomouci se vyhrává na málo branek a za stavu 1:2 jsme věřili, že už to udržíme. Pak jsme přidali ještě třetí gól, což rozhodlo.

Sezóna se hodnotí až po play off

Ze zápasů s Hanáky jste neodešli poraženi již více než dva roky. Dá se tedy říci, že vám jejich styl hry vyhovuje?
Před zápasem jsme se bavili, že si ani nepamatuju, jestli jsme tu prohráli nebo ne. Vím, že se nám tu daří. Kdybych ale věděl, čím to je, použijeme to i na ostatní soupeře (usmívá se). Možná je to i trochu dílem náhody.

Nedávno se základní část přehoupla do své poslední čtvrtiny. Jste v kabině s dosavadním průběhem extraligového ročníku spokojení?
Spokojení... sezóna se hodnotí až po play off. Každý se chce dostat do šestky. My jsme teď třetí a doufám, že se udržíme co nejvýš. Důležité ale je to pak potvrdit v play off.

Ne každý den se stává, že nastoupíte na vhazování proti hráči se stejným příjmením, v úterý ale tato situace nastala. Znáte se s olomouckým Janem Knotkem nějak blíže nebo vás spojuje pouze shodné jméno?
Neznáme se, ale když jsme proti sobě třeba na buly, víme o sobě. Přeci jen Knotek není jako Novák, není to tak časté jméno. Občas se mě lidi ptají, jestli je to můj příbuzný, ale hokejově si nás podle mě nepletou.