Rozhovory
ne 13.9.2015 | Lukáš Štěrovský

Dva body jsme doma ztratili, v Olomouci si je vzali zpět, oddechuje Ondřej Kacetl

Třicet tři puků mířilo na jeho bránu, ani jeden nepropustil za svá záda. Taková je vizitka Ondřeje Kacetla ze zápasu proti Olomouci. Že byl jeho výkon nadmíru důležitý, potvrzuje i skóre z průběhu zápasu, které po nejdelší dobu ukazovalo nejmenší možný náskok královéhradeckých hokejistů – 1:0. Ti ale napsali za nedělním dramatem šťastnou tříbodovou tečku. Hradecký gólman tak mohl slavit první vychytanou nulu v sezóně hned ve druhém kole, se spoluhráči si mohl taktéž užívat úvodní výhry v ročníku 2015/16.

První letošní venkovní zápas, první výhra a nula. Jste po utkání s Olomoucí spokojeni?
Samozřejmě, tři body jsou důležité, hlavně potom, co jsme doma dva ztratili, takže jsme za to rádi, krásný zápas.

Přes léto měl Hradec za cíl zvýšení produktivity, zatím to však vypadá, že nová taktika je dát rychle gól a zavřít to...
To ne, soustředili jsme se hlavně na obranu, aby nám neujížděli hráči Olomouce jako s Vítkovicemi. Musím kluky pochválit, protože dozadu hráli výborně. Zblokovali strašně moc střel, před bránou nebyl nikdo volný, a když jsem něco vyrazil, hráče soupeře měli hned pokryté. Nebyla tam žádná dorážka.

Hanáci se snažili tlačit až do brány, ale tato činnost se jim moc nedařila, co myslíte?
Bylo to těžké. Soupeř měl sem tam pár střel, ale jak jsem řekl, musím pochválit kluky, protože když jsem něco vyrazil, tak to pokryli. Hlavně hráli dobře dozadu a nenastal žádný brejk.

Obrovský podíl na výhře v Olomouci 2:0 měl bezchybný Ondřej #Kacetl. A tak si se skvělým hradeckým publikem pochopitelně vychutnal pozápasovou děkovačku. :-)

Posted by Mountfield HK on 13. září 2015

V permanenci jste nebyl nikterak pravidelně, bylo to pro vás o to těžší?
Celý zápas byl náročný, protože Olomouc sem tam něco měla, pár nepříjemných střel. Zdá se, že toho nebylo tolik, ale některé střely byly těžké. Málo jsem viděl, soupeř hodně chodil před bránu, byl dost důrazný. Zdá se to jednoduché, ale celý zápas byl vyrovnaný a za stavu 1:0 to bylo o jednom gólu. Naštěstí jsme ho dali my do prázdné brány.

Od dob Olomouce v extralize jste na tamní stadion zavítali potřetí, potřetí vyhráli. Je to vaše oblíbená destinace?
Vůbec ne. Jak říkám, bylo to těžké utkání, 2:0 je vyrovnaný zápas. Celou dobu to bylo 1:0. To, že jsme třikrát vyhráli, je, dá se říct, náhoda. Hlavně se počítá každý zápas a v extralize není žádný slabý tým.

Máte čtyři body po dvou kolech, cítíte se po výhře lépe?
Je to lepší. Samozřejmě jsme chtěli šest bodů, ale dva body jsme ztratili, a teď jsme si je, zaplaťpánbůh, vzali zpět.