Ohlasy k zápasu
ne 4.12.2011 | Lenka Jonešová

Dva body jsou pro nás zlaté, uvědomoval si Jiří Hendrich po sobotním boji

Zkušený obránce Jiří Hendrich se v napínavém utkání s Pískem do utkání zapsal jedním gólem, který znamenal snížení skóre na 1:2. Po nerozhodném stavu přišlo na řadu prodloužení, které rozhodl Ján Bendík a Hradečtí se tak mohli radovat ze zisku dvou bodů. „Prohrávat o dva góly a dokázat vyrovnat, to je pro nás v této době něco hrozného,“ okomentoval střeleckou labilitu týmu hradecký zadák.

Jirko, získali jste dva body za výhru v prodloužení. Na výhru jste se ale hodně nadřeli…
To je pravda. Písek vůbec nemá špatný kádr, za poslední dobu se hodně zlepšili a to se dnes projevilo i tady u nás. My jsme odehráli strašnou první třetinu a nebylo to poprvé. Místo toho, aby se Písečtí tlačili do nás, tak pořád lítali po ledě a byli u nás ve třetině. Víceméně jsme na ně jenom koukali. Nám se první třetiny dlouhodobě nedaří a místo toho, abychom na soupeře vlétli, tak jen čekáme, kdy nás pustí k puku.

Ve druhé třetině Vám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Ty jsi vzápětí snížil na 1:2, zvedla Vás psychicky vstřelená branka?
Druhá třetina už z naší strany byla o něco lepší, jenže jsme inkasovali na 2:0. Zaplať Pán Bůh, že jsem to Čapínovo nahození nějak tečoval na 2:1 a to nás rozhodně nakoplo.

V posledních zápasech máte problémy s proměňováním šancí a střílíte málo branek…
My máme poslední dobou hrozné problémy s proměňováním šancí. Dá se říct, že se to s námi už tak nějak vleče. Na každý gól se hrozně nadřeme a to nám na psychice taky nepřidá. Prohrávat o dva góly a dokázat vyrovnat, to je pro nás v této době něco hrozného.

Dnes jste se opět mohli spolehnout na Luďka Brože, který má výbornou formu.
Luděk nám hodně pomohl, hraje prostě výborně. V Třebíči proměnil všechny nájezdy, dnes jsme díky němu dotáhli zápas do prodloužení. K tomu není co dodat.

V prodloužení jste dostali soupeře pod tlak. Měli jste spoustu šancí, ale dlouho jste žádnou nedokázali proměnit…
V prodloužení to zase bylo o tlaku do brány a o proměňování šancí. My jsme před bránou slabí, nedokážeme dát z dorážky branku. Dneska se nám to v prodloužení povedlo, ale před bránu si znovu musel najet obránce. Hlavní ale je, že jsme urvali dva body. Pro nás jsou po předvedeném utkání dva body zlaté.

V poslední době se vám příliš nedaří přesilové hry. Dnes jste sice jednu proměnili, ale dlouhá přesilovka 5 na 3 se vám nevyvedla…
Ta dlouhá přesilovka se nám vůbec nepovedla. Puk nám odskakoval od hokejek, soupeř výborně bránil a napadal. Nebylo to vůbec dobře sehrané. Nevím, jestli je to tím, že nestřílíme nebo na nás působí psychika. Asi máme v hlavách, že se nám přesilovky nedaří a člověk má strach něco udělat sám.

Vypadá to, že se pomalými krůčky vracíte do herní pohody...
Nechci to zakřiknout, ale v posledních zápasech se pomalu zvedáme. Sice nejdeme nahoru po třech bodech, ale třeba jako dnes po dvou. Hlavně, že se neprohrává. Jestli urveme dva nebo tři body teď nemůžeme řešit. Každý bod je pro nás dobrý.