pá 2.3.2018 | Patrik Soukup, Jan Vavřina

Dva góly? Pěkné, ale měli jsme jich dát víc, říká Lukáš Cingel. Dynamu má tým co vracet

Hradečtí hokejisté se představili naposledy v základní části před svým publikem. Nebyla to však povedená derniéra. Přestože svěřenci Václava Sýkory začali aktivně, první třetinu prohráli 0:3. Náskok soupeře už nedokázali dotáhnout a prohráli v celkovém součtu 2:4. Jediným úspěšným střelcem domácích byl dvougólový Lukáš Cingel, pro kterého to byl šestý a sedmý gól v sezóně.

Jak byla pro vývoj utkání určující první třetina? Jak bylo možné, že vám Jihlava takto utekla?
Těžko říct, začali jsme dobře, byli aktivní, měli šance. Možná jsme si mysleli, že to půjde samo, ale oni se dostali dvěma jednoduchými akcemi do vedení. Poté už to zavřeli a čekali na naše chyby.

Byl pro vás šok, že jste v první třetině i přes dobrý úvod třikrát inkasovali?
Šok to nebyl. Ukázali nám, že se hokej má hrát jednoduše. Přijeli k nám do třetiny, dali to na beka a vystřelili. První dva góly byly tečované a myslím, že i třetí byl s tečí. My jsme to naopak někdy moc překombinovávali.

Jak to vypadalo v kabině po první části? Byl tam nějaký řev nebo proslov?
Nějaký křik tam nebyl, bylo to spíše klidnější. Myslím, že ta třetina nebyla od nás jinak zlá. Chtěli jsme to hlavně hrát jednodušeji.

Přestože se Dukla nachází na předposledním místě tabulky, tak si svůj náskok zkušeně pohlídala. Souhlasíte?
Ano. Hráli obětavě, jednoduše, zblokovali spoustu střel. S pukem se nemazlili a hned ho posílali do středního pásma, odkud se nám špatně dostávalo zpět. Když už jsme se tam udrželi a vytvořili si trochu tlak, tak jsme dostali čtvrtý gól a to bylo podle mě zlomové. Do té doby jsme s tím mohli ještě něco udělat, protože jsme měli navrch.

Dal jste dva góly, je aspoň toto malá náplast na duši? Jak jste se v zápase cítil?
Byl to fyzicky velmi náročný zápas. Hrálo se do těla a hodně se bruslilo. Cítil bych se lépe, kdybychom vyhráli. Takto se to těžko hodnotí. Je pěkné, že jsem dal dvě branky, ale měli jsme jich dát víc.

Jak je těžké hrát takovéto zápasy, kdy máte jisté play off a téměř jisté druhé místo? Navíc když soupeř stále hraje o cenné body.
Takto se na to nedíváme. Nekoukáme se, kdo je kde v tabulce nebo co máme jisté. Chceme hrát stále svůj hokej. Bohužel proti Jihlavě nám to nevyšlo, hlavně střelecky. Přesilovky se nám také nedařili. Škoda. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na další zápas.

V neděli vás čeká derby. Je nyní ještě důležitější vyhrát, vzhledem k blížícímu se play off, kam by asi nebylo dobré jít se třemi porážkami v řadě?
Určitě. Chceme vyhrát každý zápas. Navíc Pardubicím máme co vracet. Musíme se na to pořádně připravit a na nic se nevymlouvat.