so 13.3.2010 | Martin Voltr

Dvougólový Daniel Volráb: „Ani nevím, jak to tam padlo“

Ve třetím zápase série mezi Hradcem a Ústím nebyla o zajímavé momenty nejmenší nouze. Domácí se dokázali otřepat z proher na severu Čech a i když v průběhu utkání ztratili vedení 2:0, radovali se po prodloužení z důležité výhry a v sobotu se porvou o srovnání stavu. Jedním z těch, kteří ze zdecimované sestavy nevypadli, byl Daniel Volráb. Nakonec to byl právě on, kdo se vedle vynikajicího Tomáše Vošvrdy nejvíce zapsal do análů pátečního večera. „Teď v play-off je to hodně o srdíčku. Káďa to dneska dohrál, i když ho trefili pukem do obličeje. Musím poděkovat i ostatním klukům, že to odmakali na sto procent,“ podělil se s námi o své dojmy unavený, ale šťastný bojovník druhé hradecké formace, který byl u všech tří branek svého týmu.

Trenéři mluvili o významu prvního gólu. Byl i podle tebe tolik důležitý?
Samozřejmě, to utkání bylo o tom, kdo vstřelí prvního góla. Naštěstí jsme to dnes byli my, i když v první třetině nás hodně podržel Tomáš Vošvrda.

Vaše první vyloučení bylo až ve 26. minutě. Je to důsledek nějakého domlouvání od trenérů?
Určitě. Ústí má výborné přesilovky, takže jsme se toho snažili vyvarovat a hrozně nám to pomohlo. Oslabení ubírají síly, které jsme takhle mohli vrhnout do útoku.

Po ústeckém vyrovnání na 2:2 to s vámi nevypadalo úplně nejlépe, docházely vám síly a museli jste to dotáhnout vůlí.
Tak play-off je hodně o srdíčku, zvlášť teď v naší situaci, kdy nám vypadlo hodně kluků ze základní sestavy. Musím poděkovat Káďovi, že to dohrál, i když ho trefili pukem do obličeje. Koudyho dneska nahradil Patrik Moskal, který taky není úplně fit, ale myslím, že nám to klapalo.

Myslíš, že ta zranění paradoxně mužstvo semkla?
Určitě je to i o tom. Ti kluci, kteří většinu sezóny nehráli, teď dostávají víc prostoru a chtějí ukázat, co v nich je. Na každý tým někdy přijde krize, ať je to herní krize nebo taková marodka. Fakt musím klukům poděkovat, že to odehráli na sto procent.

Popiš nám svou rozhodující branku utkání.
Viděl jsem, že ve středním pásmu získal Víťa puk a šoupnul mi to do strany. Že asi jedeme dva na jednoho nebo dva na dva. Věřil jsem si na střelu přes obránce. Z posledních sil jsem se snažil trefit bránu a ani nevím, jak to tam padlo. Prostě jsem jen viděl, jak to bylo v bráně.

Dalo by se říci, že jste konečně našli recept na Ústí?
No byl to vyrovnaný zápas a svědčí o tom i výsledek. Je to o tom srdíčku a o tom, kdo zítra zase bude chtít víc. Po dnešku jsme trošku psychicky nahoře, bude se nám líp regenerovat a líp spát. Bude to o bojovnosti.