Žáci
pá 14.2.2020 | Klára Petrásková, Jan Vavřina

FROZEN CUP pro Hradec! 6. třída přivezla z Třince zlato

Parádní práce! Šesťáci se o druhém únorovém víkendu vypravili do Slezska a z mezinárodního turnaje přivezli zlaté medaile. Při své cestě za pohárem ani jednou nezaváhali, ve finále pak porazili běloruský Misk o jediný gól.

Třídenní akce se konala od 7. do 9. února v třinecké WERK ARENĚ, osm účastníků (Hradec Králové, Třinec, Karlovy Vary, Olomouc, Liberec, Poprad, Misk a Brest) bylo rozděleno do dvou skupin po čtyřech, v nichž se každý utkal s každým. Všechna utkání se hrála na tři třetiny po patnácti minutách, přičemž vítěz získal dva body, za remízu se uděloval jeden bod a poražený vyšel naprázdno.

Východočechům připadla základní skupina A, v níž Lvi všechny soupeře porazili a s plným ziskem šesti bodů postoupili do semifinále. Ani v něm nezaváhali, když slovenský Poprad přehráli poměrem 5:3 a na závěr je čekal boj o první příčku. Ten se ukázal být velmi vyrovnaný, nakonec to však byl právě tým Mountfieldu, který slavil. Nad běloruským Minskem vyhráli hradečtí šesťáci těsně 3:2 a nad hlavu mohli pozvednout pohár pro vítěze silně obsazeného FROZEN CUPU!

„Frozen Cup byl obsazen velmi kvalitními týmy z Česka i zahraničí, narazili jsme na velice těžké soupeře. Kluci to odehráli naplno a takových zápasů by potřebovali více, jinak nastupujeme v krajské soutěži. Pro ně jsou tato utkání hraná nadoraz to nejlepší, co je může potkat. Snažíme se takových turnajů shánět více, aby měli kluci zajímavější zápasy než jen v soutěži,“ říká k akci hlavní trenér 6. třídy Mountfieldu HK Petr Luštinec.

Soupiska Mountfieldu HK

Klapal, Čtvrtečka – Pavlík, Ficenec, Chmelíček, Wališ, Vychytil, Šanc, Houška – Suchan, Brzák, Dostálek, Václavíček, Protivánek, Klíma, Vondruška, Hofman, Bulat

Mountfield HK – Junosť Minsk 3:2

🏆 Kluci ze 6. třídy se zúčastnili mezinárodního turnaje Frozen Cup v Třinci, kde podali super výkon. Ani jednou neprohráli a přivezli domů zlato 🥇