Ohlasy k zápasu
so 27.9.2014 | Lenka Jonešová

Fanoušci v Hradci jsou nejlepší, před jakými jsem kdy hrál, hlásí Collin Valcourt

Pro mladého útočníka Collina Valcourta je letošní sezóna zlomová. Z kanadské domoviny se na konci července přemístil do Hradce Králové, kde si zvyká na nové prostředí a odlišný styl hokeje. Svůj střelecký um tento dravý útočník prokázal v utkání 6. kola proti Litvínovu, ve kterém vstřelil svůj první gól v extralize.

Colline, utkání s Litvínovem jste prohráli 1:2. Co bylo hlavní příčinou porážky?
Nedodržovali jsme herní systém, který jsme si před zápasem stanovili. Šance, které bychom měli proměňovat, jsme proměnit nedokázali. Když nás soupeř dostane pod tlak, musíme se mu vzepřít a snažit se ho přehrát. To se nám ale vůbec nedařilo.

Vstřelil jste první extraligový gól. Jaké z něho máte pocity?
Je to vzrušující. Samozřejmě jsem za něj moc rád. Schoval jsem si i puk na památku. Bohužel ale jeden gól na výhru nestačil a utkání jsme prohráli.

V zápase jste sehráli několik přesilovek, ale scházela vám efektivita v zakončení. Jak moc přesilovky pilujete v trénincích?
Na přesilovkách a zároveň oslabeních se snažíme hodně pracovat. Na trénincích se nám přesilovky daří proměňovat, takže se to musíme snažit přenést i do dalších zápasů.

Po druhém gólu, kterým Litvínovští zvýšili skóre na 1:2, jste byli pod tlakem. Jaká byla nálada na střídačce?
Nic jsme nevzdávali, i když je Litvínov kvalitní tým. Věděli jsme, že je moc nesmíme pouštět k puku, protože umí každou šanci velmi dobře využít. Oni pak ale byli všude rychleji a my jsme dopláceli na to, že jsme nedodržovali náš systém.

Za Mountfield už jste nastoupil k šesti ligovým zápasům. Můžete porovnat evropský styl hokeje s kanadsko-americkým?
Jsou to dva absolutně odlišné styly. Je tu o dost větší led, od čehož se odvíjí i jiný styl hry, kterému jsem se musel přizpůsobit. Teď se ho snažím praktikovat. Nemůžu jen tak nastřelit puk a jít za ním. To samé platí i o střelbě. Víc přemýšlím, jak s pukem naložím. Nejprve si musím najít volnou skulinku a pak můžu střílet.

Co říkáte na hradecké fanoušky? Jak se vám líbí zdejší atmosféra během zápasů?
Fanoušci tady jsou naprosto úžasní! Zřejmě nejlepší, před kterými jsem kdy hrál. Celý zápas nás povzbuzují a je vzrušující hrát právě před takovýmto publikem. To, co předvedli minulý týden s Pardubicemi, bylo neuvěřitelné. Tak hlučnou atmosféru při zápase jsem ještě nezažil.