Ohlasy k zápasu
pá 1.9.2017 | Lenka Jonešová, Foto: Karel Málek / Juniorský hokej

Filip Jirásek po premiéře mezi seniory: První utkání, první gól, to je splněný sen

V úterý se dozvěděl, že poprvé nastoupí za A-tým svého mateřského klubu. Ve čtvrtek večer už se proháněl po ledě při utkání Champions Hockey League s britským Nottinghamem. Filipu Jiráskovi se premiéra vyvedla na jedničku. Premiérový start si totiž navíc osladil vstřeleným gólem. Porážce svého celku v nastavení však nakonec zabránit nedokázal. „Musíme se poučit z prohry, v sobotu ve Finsku podat lepší výkon a vyhrát zápas,“ hlásil po utkání mladý forvard.

Filipe, proti Nottinghamu jste si připsal první start za A-tým, navíc rovnou v CHL. Jaké ve vás převládají pocity?
Zápas jsem si užil naprosto maximálně. První utkání, první gól, to je takový splněný sen. Budu mít vzpomínku na celý život, i když je to jenom první krůček. Teď už bude záležet jenom na mně a budu se snažit, abych pomohl týmu co nejvíc.

Vaši stíhací jízdu za vyrovnáním nakonec v prodloužení utnul Sauve. Co na to říct?
Škoda, že jsme nedokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Z 1:3 jsme vyrovnali na 3:3, v prodloužení jsme ale hned dostali rychlý gól. Musíme se poučit z prohry, v sobotu ve Finsku podat lepší výkon a vyhrát zápas.

První mě napadlo, že si zahraju před strašně moc diváky

Kdy jste se vlastně dozvěděl o své nominaci na venkovní trip?
V úterý odpoledne jsem mluvil s panem Martincem a po něm mi to ještě řekli trenéři. Dozvěděl jsem se to před zápasem v Litoměřicích, takže jsem na to nechtěl myslet. Utkání jsme vyhráli, o to to pak pro mě byla sladší zpráva, když jsem si uvědomil, že si budu moci zahrát Champions League.

Co vám proběhlo hlavou bezprostředně poté? Do seniorského hokeje jste nakoukl teprve letos…
Úplně první, co mě napadlo bylo, že si zahraju před strašně moc diváky. V první lize jsou super fanoušci, v Hradci je neskutečná atmosféra, ale tohle je něco jiného. Všechno to okolo, prestiž, že si tu soutěž vůbec můžu zahrát. Všechno se mi to při zápase jenom potvrdilo, protože atmosféra byla vážně super. I od nás totiž přijelo pár věrných fanoušků, kterým chceme poděkovat. Je skvělé, že za námi jedou takovou dálku. Moc si toho vážím.

Chci tvrdě makat a dokázat, že si místo v sestavě zasloužím

Jak se herně srovnáváte s přechodem z juniorky mezi dospělé?
Juniorský a seniorský hokej je v pár věcech jiný, není tak rozlítaný. Starší kluci už vědí, co mají hrát, utkání jsou více svázaná taktikou. Zvykám si na to postupně, ale myslím, že si každým zápasem na ledě můžu dovolit víc, což potřebuju. Cítím se líp a líp. Jsem hrozně spokojený, že jsem dostal šanci, za což jsem hrozně rád. Chci hlavně tvrdě makat a svými výkony dokazovat, že si místo v sestavě zasloužím.

V sobotu vás čeká další duel ve finském Turku. Kdy se do dějiště přesunete?
Z Nottinghamu se přesouváme hned v pátek dopoledne, takže vlastně budeme skoro celý den na cestě. Bude to náročnější, každého unaví, když musí celý den cestovat. Je ale dobře, že letíme už v pátek. Večer si odpočineme a budeme dobře připravení. V sobotu ráno pak budeme mít rozbruslení a večer hrajeme zápas. Podmínky jsou pro všechny týmy stejné. Je to náročné, ale už víme, co čekat, takže to musíme zvládnout. Večer si odpočineme a proti Turku nastoupíme už do zápasu plní sil.