st 15.2.2017 | Matouš Soukup

Gól do šatny a poslední část rozhodly, má jasno dvoubodový Lukáš Nedvídek

Odpočatý Hradec se do nejvyšší soutěže vrátil po reprezentační pauze ve velkém stylu a díky vítězství na ledě Pražanů poskočil na třetí místo v tabulce. Velkou měrou se na něm podílel i centr čtvrté řady Lukáš Nedvídek, který k úvodní trefě zápasu dokázal přidat ještě asistenci u vítězné branky, a podtrhl tak výborný výkon formace Köhler – Nedvídek – Pavlík i celého týmu.

Zvítězili jste na Spartě, navíc jste vstřelili pět gólů. Jak hodnotíte zápas?
Je to opravdu cenné vítězství, za které jsme moc rádi. Máme důležité tři body do tabulky. Zápas jsme odmakali a výsledek dost potěší.

Duel jste zlomili góly v poslední třetině. Ve které fázi se podle vás zápas rozhodoval?
Myslím, že to byl vyrovnávací gól ze závěru druhé třetiny na 2:2. Dali jsme ho do šatny a byl opravdu důležitý. Potom jsme nepolevili a měli výborný vstup i do další třetiny, to asi rozhodlo.

Proti Spartě vám přesilovky zprvu moc nevycházely, čím si to vysvětlujete?
Nevím, to je otázka spíše na kluky z přesilovkových formací (směje se). Samozřejmě jsme jich ale proti Spartě měli hodně a na začátku nám moc nešly. Naštěstí se ale pak dvě z nich povedly a dali jsme z toho dva góly. Mrzet nás to tedy nakonec nemusí.

Hlavně abychom zůstali v šestce

Díky výhře jste přeskočili svého soupeře a momentálně jste třetí. Je kvůli tomu výsledek ještě cennější?
Je to tak. Minule nás dokázali porazit u nás v Hradci, teď jsme jim to jeli naopak vrátit my. Díky tomu jsme je přeskočili a dál potřebujeme co nejvíce bodů, abychom hlavně zůstali v té šestce. To je pro nás momentálně to nejdůležitější.

Vaší čtvrté řadě se zápas opravdu vydařil, vy jste dokonce zaznamenal gól a asistenci…
Ta první gólová akce začala u Rádi Pavlíka, který dostal puk, zpracoval ho a zavezl do pásma. Chtěl ho zasunout rovnou do brány, ale gólman to nějak chytil. Já jsem tu situaci dojížděl, nadzvedl bekovi hokejku a dorazil puk do branky. Zápas nám jako lajně vyšel.

Dát pět gólů Spartě? Navíc na jejím ledě? Před stovkami našich fanoušků? Tohoto vítězství si hodně ceníme! 👍

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 15. únor 2017

Mimo Hradce nastupujete i v prvoligových Litoměřicích, mohl byste tedy porovnat úroveň obou soutěží?
Rozdíl je to určitě jak hokejově, tak i tou atmosférou. Neřekl bych, že by byl velký rozdíl v bruslení, ale hlavně v chytrosti a hokejovém myšlení hráčů. V extralize je vše přesnější a lepší. A divácká kulisa je opravdu nesrovnatelná.

Doma s Plzní budeme ještě aktivnější a půjdeme za vítězstvím

Díky reprezentační pauze jste si mohli konečně odpočinout. Jak jste trávil volno konkrétně vy?
Já ho trávil v Litoměřicích, kde jsem hrál několik zápasů. Nemrzí mě to, naopak jsem rád, že jsem se udržel ve hře a nevypadl ze zápasového tempa.

V pátek hostíte na domácím ledě Plzeň. V čem myslíte, že se bude zápas lišit od toho se Spartou?
Myslím si, že to úplně jiný zápas nebude. Hrajeme ale doma, takže budeme chtít být ještě o to víc aktivnější a půjdeme si za dalším vítězstvím.

S indiány se vám dlouhodobě nedaří. Dokázal byste najít důvod proč?
Nevím, čím to je. Možná se týmy ze spodních pater tabulky na nás chtějí vytáhnout. Když hrají s těmi silnějšími mužstvy, o to víc touží vyhrát. Jestli se nám proti nim statisticky daří nebo ne, to vůbec nesledujeme. Jdeme totiž zápas od zápasu.