Preview k zápasu
út 14.3.2017 | Matouš Soukup

Hladově do druhého zápasu, burcuje Alex Picard. Hradec chce s Vervou srovnat krok

Honba za extraligovým titulem započala i pod Bílou věží. Pondělní duel však Mountfieldu nevyšel a s Vervou těsně padl. Tým Václava Sýkory tak musí dotahovat jednozápasové manko, k čemuž má příležitost hned druhý den, tedy dnes od 17:20. Nic není ztraceno, série bude ještě dlouhá a Východočeši mají dost příležitostí na obrat.

Mountfield HK – HC VERVA Litvínov, pondělí od 17:20: ON-LINE

K nepříliš vydařenému zápasu se krátce vrátil i oblíbenec hradeckých fanoušků, kanadský útočník Alex Picard. „První třetinu jsme byli lepším týmem, dobře jsme bruslili a hra se nám dařila. Povedlo se nám vstřelit úvodní gól, ale Litvínov se vzchopil a dokázal vyrovnat. Druhá branka při vlastní přesilové hře nás opravdu bolela. Pak už to bylo těžké, soupeř se zatáhl a hrál spíše defenzivní styl. I tak jsme ale měli hodně šancí, které končily na skvěle chytajícím litvínovském brankáři,“ říká forvard, jenž strávil na ledě bezmála dvacet minut a na hostujícího Januse vyslal dva střelecké pokusy.

Pokud chce Mountfield pomýšlet na srovnání čtvrtfinálové série, bude muset udržet stejně aktivní hru, jakou předváděl v úvodu zápasu. To koneckonců potvrzuje i hradecká jedenaosmdesátka. „Do druhého zápasu musíme vstoupit stejně dobře, jako jsme to předvedli v úvodní třetině prvního zápasu. Důležité bude hlavně proměňování šancí, kterých mám dostatek, ale potřebujeme dát víc než jen jeden nebo dva góly. V pondělí jsme Litvínov jasně přestříleli, ale v play off se občas stává, že z deseti střel dáte klidně čtyři góly, nebo to tam naopak z mnoha pokusů nepadne vůbec,“ vysvětluje specifika vyřazovacích bojů rodák z Québecu.

Severočeši jsou známi hlavně pro svoji výbornou taktiku spočívající v propracované defenzivní hře, kterou v pondělí na ledě FORTUNA arény také předvedli. „Litvínov hraje opravdu dobře dozadu, k tomu mají i výborného, a hlavně jistého brankáře. Nedělají mnoho chyb a pro nás je pak těžké se udržet v útočném pásmu,“ vystihl závěrečnou třetinu neúnavný bojovník, který se spolu se spoluhráči jen obtížně dostával za obranný val soupeře.

Ozdobou vstupního zápasu play off však byl vyprodaný hradecký stadion. 6890 diváků hnalo svůj tým vpřed, čehož si nemohli nevšimnout ani samotní hráči. „Atmosféru během zápasu samozřejmě vnímáme. V hale je opravdu horko a fanoušci vytváří skvělou kulisu. V pondělí jsme sice nedosáhli výsledku, jaký jsme chtěli, ale to je play off...“ A co by vzkázal důrazný útočník všem fanouškům před úterním střetnutím? „Přijďte se stejnou chutí jako v prvním zápase! První utkání jsme neodehráli špatně, jen jsme neproměnili spoustu šancí. Do druhého duelu musíme vstoupit hladově a dodržovat náš herní plán,“ zakončuje odhodlaně Alex Picard.

Důležité informace k nadcházejícímu utkání

FORTUNA aréna se otevírá hodinu a půl před startem zápasu, tedy v 15:50, prostory sektoru hostí budou odděleny bezpečnostním plotem a to i na spodní části ochozu. Bezpečnostní opatření budou zvýšena, u vchodu budou probíhat důkladné osobní prohlídky návštěvníků, pročež doporučujeme dorazit na utkání s dostatečným časovým předstihem.

O play off panuje ve východních Čechách velký zájem, na druhý duel je k dispozici ještě několik stovek vstupenek. Neváhejte a zakupte si své lístky, pozvěte známé na netradiční zážitek a přijďte podpořit mužstvo z vašeho města!

Do odbití dvanácté hodiny polední jsou vstupenky na utkání k dispozici skrze on-line webovou aplikaci. Samozřejmě jsou také k dostání na pokladnách FORTUNA arény, které budou otevřeny od 13:00 až do samotného duelu.

V pondělí se nám povedlo zaplnit ochozy a vyprodat celý stadion, proč to tedy nezopakovat i v dalším zápase? Vrchol sezóny je tu, tak přijďte podpořit hradecký tým ve snaze vyrovnání čtvrtfinálové série!

Hradecký kotel moc dobře ví, že vítěz zápasu i série je vždy relativní. 😀 K výhře nemá po první třetině blíže ani jeden z celků, skóre je totiž nerozhodné 1:1.

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 13. březen 2017

Nezapomeňte na doprovodný program i bojové barvy

Na utkání dorazte nejlépe v bojových barvách, abyste mohli vyhrát některou ze zajímavých cen. Přesně tak zní motto Mountfieldu HK pro letošní vyřazovací boje.

Pomoci vám v tom mohou Rodinné pasy a Fanshop Mountfieldu HK. Oba tito partneři hradeckého hokeje budou fanouškům malovat na obličej bojové barvy – červenou a černou. Stánek Rodinných pasů naleznete na horním ochozu u sektoru G a zástupce Fanshopu ve stánku s fanouškovskými předměty.

Kromě toho je pro vás připraven doprovodný program, další akce a soutěže, o druhé přestávce například Generali Puk, jejíž vítěz si domů odnese speciální odměnu – Stiga hokej!