ne 14.10.2018 | Adam Kodet, Matěj Vybíral

Hlavně se snažím nic nevymýšlet, říká po záskoku v útoku Mislav Rosandič

Mountfield odjel na západ Čech bránit pozici lídra tabulky. V zápase proti Plzni musel v útoku narychlo zaskočit obránce Mislav Rosandič, pro kterého to letos nebylo poprvé. Hradecký univerzál nastoupil ve čtvrté formaci po boku Romana Kukumberga a Juraje Bezúcha, ani on však nedokázal odvrátit porážku 1:2 po samostatných nájezdech.

Berete bod z Plzně jako velkou ztrátu, nebo je to cenný bod?
Plzeň je dobrý mančaft, my jsme bohužel neproměnili šance, které jsme měli. Soupeř měl taky nějaké příležitosti, ale nás podržel brankář. Na konci v nájezdech už je to loterie, jsme smutní, nedá se nic dělat.

Ačkoliv bylo na obou stranách k vidění hodně šancí, nakonec ze hry padly jen dva góly. Čemu to přičítáte?
Oni hráli aktivní styl hokeje, stejně jako se snažíme my. Střetly se dva podobné týmy, byl to tvrdý souboj. Většinou se hrálo ve středním pásmu, chvílemi to bylo nahoru dolů, takže pro oko diváka to byl určitě zajímavý zápas.

Co jste si říkali po první minutě, kdy jste šli hned do tří? To vás asi trenéři moc nepochválili.
Nepochválili. Měli jsme trochu slabší začátek, ale potom jsme se rozjeli, nakopnul nás hlavně ten gól v oslabení. Myslím, že jsme měli svoje šance, bohužel jsme je neproměnili.

Celkem bylo v utkání rozdáno 72 trestných minut, na hřišti to vypadalo hodně vyhroceně. Vnímal jste to podobně?
Přesilovek a oslabení bylo opravdu hodně. Sice jsme dostali v oslabení branku, ale myslím, že jsme je jinak ubránili dobře. V přesilovkách se ale musíme zlepšit, už druhý zápas po sobě jsme v nich nedali žádný gól.

„Body sice sbíráme, ale může to být ještě lepší. Musíme pokračovat dál v tvrdé práci v tréninku i zápasech.“

44 Mislav Rosandič (o aktuální formě)

Od poloviny druhé třetiny jste se drželi spíše v defenzívě a vyráželi do protiútoků. Byla to vaše taktika nebo vás Plzeň tak tlačila?
Spíše to vyplynulo ze hry. My jsme chtěli hrát naši hru a to, jak to nakonec vypadalo, vyplývalo z podobných stylů obou týmů.

Co říkáte na famózní výkon Brandona Maxwella, který pochytal celkem 40 střel?
Brandon už od začátku sezóny drží laťku hodně vysoko, takže doufám, že mu to vydrží co nejdéle. Drží nás a i díky němu sbíráme body.

Jak jste si užil záskok v útoku za Tomáše Vincoura?
Před zápasem mi trenéři řekli, že mu není dobře a jestli bych ho mohl zastoupit. Neměl jsem s tím problém a dokonce jsme tam měli s Kukem (Romanem Kukumbergem) a Bezim (Jurajem Bezúchem) i nějaké šance, bohužel gól jsme nedali. Já se hlavně snažím nic nevymýšlet a hrát jednoduše, aby se ti šikovnější hráči dostali do šancí a dávali branky spíš oni.

I po prohře stále vedete tabulku, jaký máte po takto vydařeném úvodu pocit?
Body sice sbíráme, prohráli jsme jen tři zápasy, ale myslím si, že to pořád může být ještě lepší. Musíme pokračovat dál v tvrdé práci v tréninku i v zápasech. Doufám, že na špici nebo aspoň v první šestce vydržíme co nejdéle.

Ve středu vás ještě čeká zápas Ligy mistrů, už bez šance na postup. S čím do utkání půjdete?
My chceme každý zápas vyhrát. Doufám, že na hokej přijdou fanoušci a že pro ně získáme tři body.