Rozhovory
pá 13.12.2013 | Jan Vavřina

Hlavně se z toho nesmíme rozsypat, nabádá po páteční porážce Lukáš Květoň

Před zápasem obdržel Lukáš Květoň pozornost za 400 startů v extralize, ale hned v první třetině mu radost zkazily dvě branky z holí slávistických hokejistů. Po druhé třetině to bylo 1:3, a tak ho trenér poslal do první formace k Jiřímu Šimánkovi a Tomáši Mertlovi. Ani tam se šikovný útočník nedokázal prosadit a musel spolu s týmem strpět vysokou porážku 1:6.

Po šesti domácích výhrách v řadě přišla prohra. Čím byla způsobena?
Začátek byl z naší strany špatný. Dostali jsme dva rychlé góly, poté nás zlomila přesilovka Slavie pět na tři, která byla kvůli špatnému střídání. Slavia dala třetí gól, a tam to zlomila. Hráli jsme špatně.

Dostali jste šest gólů, to se vám nestalo od 12. kola. Bylo to také chybami v obraně?
Těžko říct, jim tam napadalo všechno. Takové zápasy prostě jsou. Tentokrát přišel a dostali jsme šest gólů. Dlouho to tu nebylo, vždy jsme hráli na málo obdržených branek, teď nám to tam napadalo. Budeme muset hrát jinak a vrátit se k tomu, co jsme hráli před tímhle zápasem.

Na druhou stranu Slavia hrála ve velké pohodě, dávala krásné góly...
Jim to lepilo, napadalo jim tam všechno. My se trápíme s koncovkou, naopak jsme dostali šest gólů, ale už je to za námi.

S čím jste šli do třetí třetiny? Co vám před ní říkali trenéři?
Druhou třetinu jsme neodehráli špatně. Do třetí jsme šli s tím, že se zápasem něco uděláme. Bohužel zase přišlo oslabení a dostali jsme hned gól. Když si to soupeř potom pohlídá, tak už se s tím těžko něco dělá.

Trenér se snažil dát týmu impuls a rozházel sestavu, vy jste putoval do první pětky. Jak se vám hrálo?
Co na to říct. Na houby, když to řeknu slušně. Prohráli jsme, tak nemůžu říct, že se mi hrálo dobře. Za takového stavu se s tím musí zkusit něco dělat a dát se hře nějaký impulz. Bohužel. Šance tam byly, ale nebylo to ono.

Na tuto porážku asi budete chtít rychle zapomenout, už v neděli vás čeká Kladno...
Nebudeme to příliš rozebírat. Poučíme se z toho a hodíme to za hlavu. Musíme jít s čistou hlavou na Kladno a udělat do přestávky ještě nějaké body. Hlavně se z toho nesmíme rozsypat.

Jediným střelcem byl Jiří Šimánek. Co jste vůbec řikal na jeho nominaci do reprezentace?
Je to zasloužené. Šlape a lepí mu to, zaslouží si to. Je paráda, když od nás někoho povolají. Přejeme mu, ať se mu daří.

Berete to jako ocenění skvělého podzimu celého vašeho týmu?
My hrajeme hodně týmově, výkony jsou postaveny na celém týmu. Musíme hrát všichni pospolu, a když to nebude fungovat v jedné nebo dvou lajnách, tak nebudeme vyhrávat. Musíme hrát všichni, protože to nejde hrát na jednu lajnu. Teď jsme v situaci, kdy to není úplně ono, a musíme se z toho zvednout.