Ohlasy k zápasu
ne 19.10.2014 | Tomáš Kouba

Hned jsem si schoval puk, raduje se Petr Beránek po premiérové trefě

Hradec do zápasu s Vítkovicemi nevstoupil příliš dobře a brzy prohrával. Navíc se nemohl propracovat k šancím, a když už nějaká přišla, narazili jeho hráči na Filipa Šindeláře. Hostujícího brankáře jako první dokázal překonat až 13 vteřin před úvodní sirénou Petr Beránek, pro nějž to byla vůbec první branka v hradeckém dresu i extralize. A že byla hodně důležitá...

Vítězství nad Vítkovicemi se nerodilo lehce, jak byste utkání zhodnotil?
Byl to velmi těžký zápas. Ze začátku nám to nešlo, nebruslilo nám to, propadali jsme, souboje jsme prohrávali. Bylo to vydřené, měli jsme i štěstí, ale zaplať pánbůh, že to takhle dopadlo.

Trefil jste se poprvé v extralize. Jak jste celou situaci viděl vy?
Martin Pláněk střílel od modré, tak jsem si říkal, že si na to zkusím počkat před bránou, protože jsme tam byli s Rudou Červeným dva. Jenom jsem viděl, že to šlo doleva, tak jsem se snažil rychle otočit a plácnout to tam (směje se). Byl to šťastný gól, ale jsem rád, že to tam padlo a že jsme vyhráli.

Schoval jste si na památku puk?
Ano, hned jsem si ho schoval (usmívá se).

Proběhlo již v kabině hecování na téma příspěvku do týmové kasy?
Už jsem slyšel, jaký bude, ale nijak zvlášť se na to netěším (směje se). Ale je to taková příjemná starost.

Třetí formace Mountfieldu se prosazuje. Jaké máte úkoly a jak vnímáte vaši spolupráci?
Začali jsme spolu hrát už v přípravě. Myslím si, že je to čím dál tím lepší. Vyhovíme si, nějaká ta chemie mezi námi je a hrozně si vážím toho, že spolu můžeme hrát. Myslím, že nehrajeme špatně. Branky dáváme a hlavně pomůžeme první a druhé lajně. Doufám, že to takhle půjde dál a budeme hrát spolu.

V příštím kole vyrazíte na Spartu. Co na ni bude platit?
Teď hlavně máme volno, takže si to chceme spíš užít, zregenerovat a nachystat se na ně. Budeme muset hrát tu stejnou hru, dodržet naši taktiku, jít do brány. Sparta je těžký soupeř, jsou tam dobří hráči, ale porazili jsme je. Takže proč je neporazit znova?