HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Hodně jsme se toho tady naučili, hodnotí korejskou účast na turnaji Woo-Sang Park

Hodně jsme se toho tady naučili, hodnotí korejskou účast na turnaji Woo-Sang Park

09.08.2017 | Matouš Soukup

Tým Jižní Koreje, připravující se na našem území na nadcházející olympijské hry, nastoupil do Mountfield Cupu v roli outsidera jako velká neznámá. Podceňovaný tým ale rychle přesvědčil o opaku, když v prvním zápase získal cenný skalp pražské Sparty a hned v další duelu dokázal o bod oloupit i domácí Hradec. I když v konečném zúčtování obsadil korejský tým až poslední čtvrté místo, zanechal po sobě velmi dobrý dojem a ukázal, jak velký kus práce během posledních let odvedl.

Velká bojovnost, obětavost celého týmu a neustálý pohyb. Právě takové přednosti zdobily asijský celek, který se na úvod turnaje postaral bezpochyby o největší výsledkovou senzaci. I přes následující dvě porážky by se však jeho turnajové tažení dalo považovat za úspěšné. „Momentálně jsme poměrně unavení, během zápasů jsme se toho ale hodně naučili. Víme, že musíme opravdu tvrdě pracovat, abychom se co nejlépe připravili na nadcházející olympijské hry. S výsledky ale spokojení být nemůžeme,“ hodnotí vystoupení svého týmu útočník Woo-Sang Park.

Útočník hájící barvy nejúspěšnějšího asijského celku Anyang Halla se rovněž zapřemýšlel, v čem jsou největší rozdíly mezí hrou tamních a českých výběrů. „Asijská hokejová liga a naše korejská hra je hlavně o co největším bruslení. Naopak tady v Česku jde především o fyzicky náročnou hru a velké síle hráčů na puku,“ uznává korejský kapitán a dodává s úsměvem: „Nevím, jestli jde o taktiku, ale snažili jsme se vyhrát každou bitvu.“

Co ale zanechalo na urostlém útočníkovi velký dojem, bylo publikum. „Fanoušci tady v Hradci Králové jsou při hře opravdu nadšení a zápasy si užívají. Jsme ohromeni tím, jakou tady dokáží vytvořit atmosféru. U nás v Koreji se podobná kulisa, která by se s touto dala srovnávat, vidí jen občas,“ přiznává hráč se zkušenostmi z nejvyšší hokejové soutěže ve Velké Británii.

Tři náročné zápasy ve čtyřech dnech, k tomu ještě přesun mezi městy. Nabitý program turnaje mnoho volného času korejským hráčům neumožnil. „Letos jsme toho bohužel příliš nestihli. Já jsem tu byl ale minulý rok se svým týmem, kdy jsme trochu volného času měl. Moc jsme toho neviděl, ale je to tu hezké,“ vzpomíná dvaatřicetiletý hokejista na loňské soustředění svého klubu v České republice.

Cíl soustředění nového účastníka elitní skupiny mistrovství světa je jasný – tvrdá a zodpovědná příprava na olympiádu v Pchjongčchangu. „Bude to opravdu zajímavý, a hlavně vzrušující moment. Opravdu se těšíme a připravujeme se poctivě, abychom na domácí půdě dosáhli co nejlepšího výsledku,“ zakončuje s výhledem na blížící se sportovní svátek Woo-Sang Park.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice