Fanoušci
út 13.10.2015 | Jan Dušek, Jan Vavřina

Hokejisté budou ve středu trénovat hobby brankáře a podepisovat se v Rychnově

Rychnovští hokejoví brankáři budou mít jedinečnou možnost si zatrénovat s extraligovými profesionály! Tréninková jednotka, která se bude konat ve středu 14. října od 18:15 na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou, je určena pro vybrané hobby brankáře Rychnovské UNET hokejové ligy.

Své zkušenosti nadšeným amatérům přijedou předávat brankáři Adam Svoboda a Tomáš Vomáčka, hráči Jaroslav Kudrna, Bohumil Jank, Josef Šimůnek a Vítek Fanderlik, a trenéři Robert Horyna, Rudolf Bernart a Patrik Stehno. Zúčastnění hokejisté Hradce Králové pak budou fanouškům k dispozici na autogramiádě.

„Pevně věřím, že to bude pro amatérské brankáře velký zážitek. Před startem RHL by je to mohlo namotivovat a třeba posbírají nové zkušenosti, které pak v soutěži uplatní. Třeba budou útočníci překvapení, co nového se kluci naučí,” říká organizátor Rychnovské UNET hokejové ligy Jan Dušek.

Celá tréninková jednotka je naplánovala na devadesát minut. Za tu dobu by měl Adam Svoboda svým kolegům v brankovišti předvést základy správného rozcvičení, ukázat některá cvičení a s hobbíky zapracovat na jejich brankářském stylu. Spolu se zkušeným gólmanem přijede otestovat kvalitu amatérských brankářů také Jaroslav Kudrna, Bohumil Jank, vybraní mládežníci Mountfieldu HK a trenéři v čele s koučem brankářů Robertem Horynou.

„Jsme rádi, že se můžeme zúčastnit takovéto akce, a určitým způsobem pomoci malým hokejistům a hráčům, kteří hrají hokej čistě pro radost. Každý se chce zlepšovat a my chceme ukázat malým hráčům i hobbikům, co by mohli dělat lépe, aby se i oni hokejově zdokonalili. Zároveň velmi rádi zpropagujeme hradecký hokej i mimo Hradec Králové,“ říká trenér brankářů a organizační ředitel Mountfieldu HK Robert Horyna.

Ledová plocha bude rozdělena na dvě poloviny. Na jedné budou trénovat ryzí amatéři, na té druhé malí brankáři HC Město Rychnov nad Kněžnou. Spolu s Adamem Svobodou totiž přijedou i dorostenecký reprezentant Tomáš Vomáčka nebo trenéři brankářů Mountfieldu HK Robert Horyna a Rudolf Bernart. „Chceme dětem z hokejové klubu zprostředkovat tenhle parádní zážitek. Věříme, že to pro ně bude motivace do nadcházející sezóny,” pokračuje Jan Dušek.

Unikátní tréninkovou jednotku pořádá občanské sdružení Rychnovská hokejová liga ve spolupráci s extraligovým klubem Mountfield HK. Po skončení tréninku bude následovat autogramiáda a možnost společného fotografování s hradeckými hokejisty.

Na akci se může přijít podívat každý, autogramiáda hokejistů je veřejná. Zapište si tedy do svých kalendářů středu 14. října od 18:15 hodin na Zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou.