Aktuální zprávy z klubu
so 9.2.2019 | Jan Vavřina

Hráčem ledna je Filip Pavlík! Ten odpoví na dotazy fanoušků

Po Petru Zámorském, Radovanu Pavlíkovi, Mateji Paulovičovi a Michalu Dragounovi se ocenění "hráč měsíce" dostalo také Filipu Pavlíkovi. Ten předváděl v lednu perfektní výkony a v hlasování fanoušků porazil Petra Koukala a Radka Smoleňáka, když získal téměř polovinu hlasů. Hradeckému zadákovi mohou nyní fanoušci pokládat dotazy, a to do půlnoci středy 13. února, následně na ně hráč s číslem 45 odpoví. „Káca“ také vybere nejzajímavější dotaz, jeho autor se může těšit na podepsané klubové tričko a dvě vstupenky na hokej.

Ptejte se Filipa Pavlíka

Filip Pavlík
Polovinu ze svých letošních branek nastřílel v lednu, všechny tři byly navíc rozhodující pro výhru.

Filip Pavlík – ofenzivní síla v zadních řadách

Filip Pavlík navázal na své skvělé prosincové působení a nadále prokazuje, že se stal jednou z klíčových osob v týmu Mountfieldu. I když na ledě v průměru nestráví tolik času jako někteří z jeho kolegů v obraně, dokáže svůj příděl beze zbytku využít. Kromě produktivity se drží také na čele klubové statistiky pravdy, stoupnul mu ice-time při přesilovkách a dokonce se ukázal jako tajný žolík na samostatné nájezdy.

Rodák z Třebíče zahájil bodově hned první lednové utkání, ve kterém zapsal asistenci. K ní v lednu přidal další čtyři kanadské body, tři z nich ale znamenaly branky a ne ledajaké. Všechny tři byly totiž vítězné! I tato bilance dokazuje, že urostlý zadák je momentálně pro Mountfield nepostradatelný. Málokdo si dnes vzpomene, že ze začátku sezóny nedostával tolik prostoru a několikrát strávil zápas dokonce na tribuně.

Svůj čtvrtý gól v sezóně si připsal proti Kometě, kdy se úspěšnou střelou nad beton stal jediným úspěšným exekutorem v samostatných nájezdech a rozhodl tak o dvou bodech pro Hradec. Druhou branku přidal proti Vítkovicím, kdy svou nechytatelnou bombou při početní výhodě dostal svůj tým do dvougólového vedení. Prakticky ze stejné pozice a stejně tvrdou ranou se prosadil i proti Pardubicím, tento zásah byl ale o dost sladší. Přišel totiž pouhou minutu před koncem a překlopil tak jiskřivé východočeské derby na stranu Mountfieldu.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce ledna?

1. Pavlík Filip 48,95 %
2. Koukal Petr 28,15 %
3. Smoleňák Radek 22,90 %