Aktuální zprávy z klubu
po 1.9.2014 | Jan Vavřina

Hradec doplňuje kádr. Do týmu přichází Petr Beránek, Tomáš Troliga na zkoušce uspěl

„Posílili jsme a v průběhu letních měsíců ještě posílíme,“ sliboval za vedení klubu v květnu Miroslav Schön, předseda představenstva klubu Mountfield HK. A jeho slova jsou platná beze zbytku. Kromě předchozích příchodů několika kvalitních hokejistů doplňuje Hradec dále svůj kádr. Na zkoušce uspěl Tomáš Troliga, nově přichází Petr Beránek.

Útočník Petr Beránek je jednadvacetiletý hokejista, který začínal s hokejem v Brně. Vyzkoušel si angažmá ve Finsku, dva roky působil v zámoří. Poslední dva ročníky hrál EBEL ligu za Znojmo, kde nasbíral dohromady 46 bodů. Petr byl pravidelně povoláván na akce mládežnických reprezentací, zúčastnil se světového šampionátu do 18 let a také mistrovství světa juniorů, kde se v šesti zápasech gólově prosadil a jednu branku připravil.

Tento hráč přišel do kádru Mountfieldu HK na přestup a první zářijový den podepsal hráčskou smlouvu na dva roky s opčním právem klubu. „Naskytla se nám zajímavá možnost angažovat tohoto hráče, který prošel mládežnickými reprezentačními výběry, a navíc má za sebou dvě kvalitní sezony v EBEL lize. My jsme tuto možnost využili a domníváme se, že vzhledem ke svému věku by Petr mohl být velkým přínosem zejména do budoucna. I když přišel na konci přípravného období, dostane šanci se probojovat do kádru,“ komentuje příchod talentovaného hokejisty generální manažer Aleš Kmoníček.

Známější jméno bude pro hradecké fanoušky Tomáš Troliga, který sehrál v přípravě za Hradec několik utkání, ve kterých potvrdil své kvality. Byla s ním uzavřena hráčská smlouva na období jedné sezony s možností využití opčního práva klubu. „Tomáš Troliga je typ hráče, který nám chybí, a i proto jsme se společně s trenéry rozhodli tohoto útočníka angažovat. V náročné sezoně dostane jistě šanci ukázat, proč jsme se takto rozhodli,“ říká Aleš Kmoníček.