Preview k zápasu
čt 30.11.2017 | Lukáš Foff

Hradec jede na led nejtrestanějšího týmu soutěže. V Liberci se mu dlouhodobě nedaří

27. kolo vypukne pro Hradec na extrémně neoblíbeném místě, proti velmi nepříjemnému soupeři. Východočeši jedou na led Bílých Tygrů Liberec, kde nezvítězili už přes čtyři dlouhé roky. Letošní ročník však Severočechy zatím nezachytil v ideální formě, i když v listopadu se zvedli. Hodně je ale sráží jejich nedisciplinovanost, protože nasbírali už 507 trestných minut. Očekávaný zápas vypukne v Home Credit Areně v pátek v 17:00.

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK, pátek od 17:00: ON-LINE

Hradecký mančaft si potřeboval spravit chuť po zápase s největším rivalem. Do ČPP Arény přijela Mladá Boleslav, kterou Mountfield porazil už dvakrát a povedlo se mu to i napotřetí. Duel s houževnatým soupeřem hodnotí Patrik Miškář. „Po delší době se nám povedla první třetina. Posledních pět utkání nám první třetiny nevycházely. Tentokrát to bylo horší v té druhé, ale jsme moc rádi, že jsme i tak vyhráli za tři body,“ říká hradecká čtrnáctka.

Na další výjezd míří Východočeši do Liberce. Tomu se sice výsledkově letos příliš nedaří, ale loňský vicemistr je velmi nevyzpytatelný. „Liberec bude velmi těžký soupeř. Mají mladé a hodně bruslivé mužstvo a praktikují fyzický hokej. Pojedeme tam ale každopádně vyhrát a doufejme, že se nám to podaří,“ popisuje své myšlenkové pochody mladý forvard.

Lvům se ale proti Bílým Tygrům v Home Credit Areně vůbec nedaří. Pouze v úplně prvním zápase v roce 2013 tam Mountfield urval dva body, od té doby nezískal už ani jeden jediný. Jaký je recept na zlomení tohoto prokletí? „Taktiku vymýšlet nebudu, tu nechám na trenérech. Pokud ovšem odehrajeme zápas stejně jako první třetinu proti Mladé Boleslavi, tak nemám strach, že bychom v Liberci nebodovali,“ dodává sebevědomě Patrik Miškář.

Loňský vicemistr se stále nemůže dostat z dolních příček

Liberečtí rozhodně nefigurují tam, kde se před sezónou očekávalo. Filip Pešán se svojí družinou momentálně opanuje 11. místo s 33 body. Liga je však neuvěřitelně vyrovnaná, takže od sedmého místa dělí Severočechy pouze tři bodíky.

Poslední zápasy Liberce
Pardubice – Liberec 5:1
Liberec – Brno 4:3
Jihlava – Liberec 0:2
Liberec – Plzeň 2:5
Vítkovice – Liberec 3:2

Listopad nebyl pro Liberec vůbec špatný. Z osmi zápasů prohráli Liberečtí pouze tři. Kromě Pardubic, které se pohybují těsně nad nimi, nestačili pouze na Plzeň a Vítkovice, což v letošní sezóně není vůbec žádná ostuda. Třetí soupeř z nejlepší pětky v řadě na ně čeká už v pátek a Tygři budou chtít ukázat, že výhry v Třinci nebo s Kometou nebyly náhodné.

Hradci to však začalo lepit. Za celý měsíc prohrál pouze dva zápasy, a to v obou případech pouze o gól. Východočeši jsou druzí a na první příčku ztrácí tři body. Letos famózní Škodovka Plzeň má ale dvě utkání k dobru. Do posledního měsíce v roce bude chtít parta okolo kapitána Bednáře vkročit vítězně a konečně vyhrát v Home Credit Areně.

Doma se vítězí, venku se prohrává. Oba týmy udržely svůj led

kolodatumdomácíhosté
1. pá 8.9.2017 Liberec Mountfield HK 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
14. út 17.10.2017 Mountfield HK Liberec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Nový ročník odstartovali Tygři na domácím ledě a s Hradcem si poradili vcelku hravě 3:0. Start sezóny byl ale pro Mountfield hodně nepovedený a hrál těžce pod své možnosti. Dalším faktorem je, že v Liberci se mu dlouhodobě nedaří. Doma byl výsledek takřka přesně opačný. Hradečtí dominovali a zvítězili, i když Severočeši jednu branku vstřelili.

Liberec góly nedává a naopak o to víc fauluje

Libereckým hráčům to letos příliš nelepí. Pouze tři hráči mají na svém kontě více než deset bodů. Nejproduktivnějším forvardem je Martin Bakoš (5+11), za ním nejlepší střelec Michal Bulíř (9+5) a trojici uzavírá Petr Jelínek (7+6).

Obránci se snaží svoje kolegy z útoku podporovat. Bodově to jde nejlépe Martinu Ševcovi, který je zároveň nejtrestanějším hráčem Liberce. Bodů nasbíral devět za gól a osm nahrávek a trestných minut už 76. Výborně to pálí Adamovi Jánošíkovi, který už dal letos pět gólů.

Jasnou jedničkou v bráně je po odchodu Jána Lašáka Roman Will. Jeden z nejlepších brankářů loňské sezóny však má úspěšnost zákroků pouze 89,19 %. Dvojku dělá Jaroslav Janus, jenž nastoupil do pěti zápasů a jeho úspěšnost je 88,33 %.

Statistické okénko – Liberec

• … vstřelil třetí nejnižší počet branek – 57. Nejlepší je Škoda Plzeň s 89 góly.
  • … inkasoval nejvíc gólů ze všech týmů, a to 77, stejně jako Chomutov. Hradec této statistice vládne s 47 brankami.
  • … je suverénně nejtrestanější tým ligy s 507 minutami. Svěřenci Václava Sýkory jsou třetí nejslušnější s 280 minutami.
  • … má druhý nejnižší Radegast Index, a to s 432 body. Východočechy řadí 638 bodů na třetí příčku.
  • … má nejhorší oslabení soutěže – 78,81 %. Této statistice kralují Oceláři s úspěšností více než 90 %.

Fanklub míří do Liberce, podpořte Lvy přímo na stadionu!

Na zápas do Liberce míří podpořit hráče také hradecký fanklub. Pokud se výjezdu s nimi chcete zúčastnit i vy, stačí napsat vaše jméno (případně jména osob, které také přihlašujete) na e-mailovou adresu vyjezdy@fanclubhchk2007.cz. Více informací včetně ceny výjezdu naleznete na oficiálním webu fanklubu.