Rozhovory
po 7.7.2014 | Jan Vavřina

Hradec má progres, stále se posouvá nahoru, chválí nové působiště Dávid Skokan

Slovenská družina v Hradci Králové se před letošní sezónou zase rozrostla, kromě Tomáše Slováka také o Dávida Skokana. Pětadvacetiletý útočník přichází z pražské Slavie, naposledy na sobě měl ale dres slovenské reprezentace, a to na mistrovství světa konaném v Minsku. Vedení Mountfieldu si tohoto technického forvarda vyhlédlo již v průběhu minulé sezóny, v letním období dotáhlo transfer do zdárného konce.

Jak se zrodil váš přesun na východ Čech?
Začalo to už dříve. Během loňské sezóny jsem zaslechl, že má Hradec o mé služby zájem. Po sezóně jsme si sedli, byl za mnou pan Kmoníček s panem Martincem a měli o mě zájem. To, že se se mnou střetli a že o mě měli obrovský zájem, byla jedna věc, která mě přesvědčila. Druhá byla ta, že tady znám pár slovenských chlapců a ti mi to doporučili, že je tady skvělá parta a je to super klub. Líbí se mi, že má mužstvo progres, stále se posouvá nahoru. Vypadá to tady dobře. Přišel jsem, abych tady udělal nějaký úspěch, a věřím, že svou hrou pomůžu mužstvu k tomu, aby sezóna skončila vítězstvím.

Měl jste nabídky i z jiných klubů nebo všechno od začátku směřovalo k Hradci?
Přes sezónu nějaké nabídky z extraligy byly, některé se také objevily po mistrovství světa. Když jsem podepsal s Hradcem, ostatní byly zbytečné. Chci se soustředit na Hradec, pomoci týmu, jak se dá. Věřím, že to dopadne dobře.

Říkal jste, že vám kluci říkali, že je v kabině dobrá atmosféra. Nyní to můžete sám posoudit. Je tomu tedy skutečně tak?
Jasně, s kluky jsem byl pár dní a už jsme byli na obědě, všechno super. Některé hráče tady znám, jako Vášu (Jiřího Vašíčka), Pospece (Tomáše Pospíšila) nebo Rasťu Deje. Ti mi ten přechod ulehčili. Je tady velmi dobrá parta a už se těším na led, až to začne, protože suchou přípravu nemá nikdo rád.

Může vám s aklimatizací pomoci i to, že vás Slováků je v týmu hodně?
Nemyslím si, že by to hrálo nějakou roli. Ve Slavii byl jeden nebo dva a bylo to v pohodě. Myslím, že v Čechách se zahraniční hráči od českých moc nerozlišují. Berou nás jako skoro Čechy. Je to pro nás dobře, přechod mezi Slovenskem a Českem to ulehčí. Když je dobrá parta, je jedno, jestli je v týmu Čech, Slovák, Kanaďan nebo Fin. Jenom když se to dá dohromady, může být úspěch.

Už jste si stihl projít město?
Ještě ne, jsem tady krátce. Hledám si byt, tak se zatím rozhlížím.

Jakou roli v týmu byste měl plnil? Bavil jste se o tom s trenéry?
Když za mnou byl generální manažer s panem Martincem, říkali mi, že o mě mají trenéři zájem. I to mě přesvědčilo v tom, proč jít do Hradce. S trenéry jsme ještě nic nerozebírali, budeme to řešit až na ledě. Určitě se ode mě očekává produktivita a co největší pomoc mužstvu.

Vloni jste poznal Hradec coby soupeře. Jak se proti němu hrálo?
Byl nepříjemný, hrál jednoduchý bojovný hokej. Řekl bych, že trochu kanadským stylem, který by mohl vyhovovat i mně. Když jsme přijeli do Hradce, byla tady skvělá divácká kulisa, hodně lidí. Bylo tady fanouškovské nadšení, které se podle mě letos ještě zvýší. Když se bude hrát dobře, lidé budou chodit. Hradec byl supernepříjemný.

Vzpomenete si na zápas, kdy jste se Slavií porazili domácí Hradec 6:1, a i přes vysokou prohru se tady fandilo neúnavně až do konce?
Určitě si na to vzpomínám. Hradecké fanoušky jsem viděl i v O2 Areně, kde se při zápase svlékali (usmívá se). Když jsme přijeli do Hradce, bylo cítit, jak to tady žije. Určitě to o stupeň zvýší úroveň hry, protože dobrá atmosféra motivuje hráče, a těm se pak hraje lépe. Vnímali jsme, že je tady super atmosféra a že tady lidé týmu pomáhají.