Preview k zápasu
po 15.3.2010 | Sanny Muharem, Lukáš Souček

Hradec míří za stavu 2:2 do Ústí k pátému zápasu série

Hradečtí hokejisté zvládli třetí a čtvrté semifinálové utkání na výbornou. Nejprve dokázali zdolat Ústecké Lvy 3:2 po prodloužení a o den později deklasovali svého soupeře 6:1. Po čtyřech semifinálových zápasech je stav série nerozhodný 2:2. K pátému střetnutí se oba celky připraví v úterý na ledě Ústí ve Zlatopramen Aréně. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00 hodin. Pro diváky, kteří se nechystají na sever Čech bude připraven tradiční textový on-line přenos.

Vzájemné duely v semifinále

Prvnímu utkání této série přihlíželo ve Zlatopramen Aréně celkem 3650 diváků. Příznivci ledního hokeje viděli v tomto klání celkem devět branek, když domácí zvítězili 6:3 a ujali se vedení v sérii 1:0. O den později se Lvi vyspali ještě lépe a uštědřili svěřencům trenéra Jířího Mičky devět branek. Do Hradce Králové se tedy série stěhovala za stavu 2:0 pro Ústí nad Labem. Ve třetím utkání Východočeši před domácím publikem srovnali krok se svým soupeřem a v dlouhé bitvě vyhráli 3:2 po prodloužení. V sobotu v podvečer se na hradeckém ČEZ stadionu zrodil překvapivý výsledek, kdy domácí porazili Lvy vysoko 6:1.

1.SF: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové 6:3
2.SF: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové 9:1
3.SF: HC VCES Hradec Králové vs. HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 pp
4.SF: HC VCES Hradec Králové vs. HC Slovan Ústečtí Lvi 6:1

Další program série

5.SF: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové - 16.3.
6.SF: HC VCES Hradec Králové vs. HC Slovan Ústečtí Lvi - 18.3.
7.SF: HC Slovan Ústečtí Lvi vs. HC VCES Hradec Králové - 20.3. - ???

Pohled do statistik

Na straně Slovanu je nejproduktivnějším hráčem Rok Pajič (8+4), který je dokonce lídrem kanadského bodování play-off. Na hradecké straně se o čtvrtou až šestou příčku ve statistikách dělí trio Volráb - Budínský - Roubík, všichni s celkovým počtem dvanácti bodů.

Hradecký tým stále trápí marodka

V průběhu celé semifinálové série má trenérská dvojice Mička - Slabý kvůli velké marodce trápení se složením formací. Martin Koudelka, který má poraněné kolenní vazy se objeví na pondělním tréninku, jeho start v úterním zápase je však nepravděpodobný. Trio mladíků Šimon Macháň, Jan Berger a Václav Pánek odstoupilo v průběhu čtvrtého semifinále a ani jeden z hráčů do pátého duelu nezasáhne. Václav Pánek byl sice už druhý den připraven na barážové utkání juniorů. V Klášterci nad Ohří si ovšem zranění ramene obnovil a sezona pro něj s největší pravděpodobností skončila. Jan Berger má rovněž problémy s ramenem, Šimon Macháň nenastoupí kvůli zranění klíční kosti. Nad startem dalších hráčů stále visí otazník. Daniel Volráb odstoupil z posledního utkání pro zranění žeber, nejistý je také start Patrika Moskala, Jana Hrušky a Tomáše Seidla.

Výjezd fanoušků

Hradecký fanclub fanoušků pořádá výjezd právě na páté semifinálové střetnutí. Odjezd je naplánován na úterý 14:15 hodin. Cena pro členy fanclubu je 150,- kč a pro nečleny 230,- kč. Podrobnější info naleznete ZDE.

Druhá semifinálová série

Ve druhé sérii bojuje po základní části druhý Chomutov proti třetí Olomouci. Zde platí stav 3:1 pro chomutovské hokejisty, kteří před sebou mají poslední krok k branám finále.

KLH Chomutov vs. HC Olomouc 3:1
KLH Chomutov vs. HC Olomouc 4:2
HC Olomouc vs. KLH Chomutov 3:4 pp
HC Olomouc vs. KLH Chomutov 2:1