pá 18.3.2016 | Petr Šatalík

Hradec prohrává v sérii 1:2. Co změnit? Přesilovky, jinak nic, říká Peter Frühauf

Lvi poprvé ve čtvrtfinálové sérii prohrávají. Třetí zápas s Mladou Boleslaví byl opět maximálně vyrovnaný, musely jej rozhodnout až nájezdy, kde byli úspěšnější Bruslaři. Podle Petera Frühaufa, který strávil na ledě přes třiadvacet minut, odehrál Mountfield dobrý zápas. K vítězství mu chybělo snad jen štěstí, karma... Nebo lepší přesilovky.

Petře, třetí čtvrtfinále muselo být hodně vyčerpávající, souhlasíte?
Ano, bylo to extrémně náročné a člověka to prostě štve, že z toho nemá bod! Ale na to máme tak hodinu, abychom nějakým způsobem nadávali. Potom už musíme být v dalším zápase a hrát o život.

Oba týmy musí prokazovat obrovskou vůli, stejně jako vy ve třetí části hry, když jste vybojovali vyrovnání na 2:2.
Já musím říct, že ve třetí třetině jsme byli lepší. Tam jsme jednoduše měli dát vyrovnávací gól dřív a potom ještě rozhodnout. Taky ze začátku prodloužení jsme je mleli a bohužel jsme ten bod navíc, který tolik potřebujeme a měli jsme na to, abychom ho udělali, nezískali. Ale oni musí vyhrát ještě dva další zápasy, pokud chtějí uvažovat o dalším kole. A to my jim nesmíme dovolit.

Nelámal se chleba už ve druhé třetině? Tam jste měli plno přesilovek, dva góly dal ale soupeř.
Tam hlavně měla padnout ta tyčka, já už to viděl v bráně. Už ani nevím, čím to tam vytlačil, jestli ledvinou nebo čím... Potom jsme měli další příležitosti, nevyužili je, ale to nás nezlomilo a to je důležité. Měli jsme tam plno přesilovek, nedali jsme je, to si musíme rozebrat. Pak jsme inkasovali, ale ani to nás nezlomilo a to je důležité. Ta nezlomnost nás musí vést do dalších zápasů.

Jedná se o pátý zápas Hradce v play off, který rozhodovalo prodloužení či nájezdy. A zároveň pátý takový, který Mountfield prohrál. To je hodně nelichotivá bilance.
Na takovou historii se musíme vykašlat. Nad tím teď nemůžeme přemýšlet, co, kde, jak, kolikrát v prodloužení nebo jinak. To je teď úplně jedno. My jsme si z prodloužení nesedli na zadek, hráli jsme aktivně a měli šance. Nic takového nemáme v hlavě, je to jen statistický údaj, nic víc.

Co je potřeba zlepšit do dalšího zápasu?
Nic. Přesilovky, jinak nic. My jsme jednoduše hráli dobře a já tam nevidím důvod něco měnit.

Cítíte, že kádr má na to, aby hrál ještě lépe?
Já už nevím, co víc bychom měli ze sebe dostat. Hráli jsme na doraz. Měli jsme šance, tyčky, puky na brankové čáře, a to je podle mě známka dobré hry. Možná štěstí či nějaká karma, která tam ten můj puk nějakým způsobem odtlačila z brány.