Aktuální zprávy z klubu
st 1.8.2018 | Jan Vavřina | Foto: hockey-news.info

Hradec vyzkouší produktivního beka. Prosadí se Sébastien Piché na východě Čech?

Budování kádru Mountfieldu HK pro sezónu 2018/19 nekončí. Ke čtveřici hráčů Bičevskis, Chalupa, Nedomlel, Straka, kteří jsou v Hradci Králové na zkoušku, se ve čtvrtek 2. srpna přidá další – Sébastien Piché, jenž má za sebou zajímavé roky strávené za mořem a zejména v EBEL Lize. V ní patřil posledních pět sezón mezi nejproduktivnější obránce celé soutěže.


Konkurence v kádru trenérského tria Martinec – Krátoška, Svoboda je veliká, zadní řady se navíc rozrostou o další jméno. Třicetiletého Sébastiena Pichého vyskautoval sportovní manažer Jaroslav Bednář, který jej také blíže představuje. „Naskytla se nám možnost využít na try-out hráče s pětiletými zkušenostmi z EBEL Ligy. Je to velmi produktivní obránce, který by měl být na top úrovni. Sám hráč projevil zájem a přes svého agenta oslovil náš klub, a my se po dohodě sportovního vedení shodli na tom, že ho vyzkoušíme,“ prozrazuje donedávna kapitán hradeckého Mountfieldu.

Rodák z québeckého La Sarre má za sebou téměř tři stovky zápasů v mezinárodní evropské soutěži. Ročník 2013/14 strávil v italském Bolzanu, od té doby nastupoval za rakouský Linz. „Sébastien přiletí ve středu, ve čtvrtek by už měl jít do zápasu proti Přerovu. Počítáme s tím, že odehraje ještě minimálně Mountfield Cup,“ pokračuje sportovní manažer klubu.

Obrana Hradce Králové čítá na soupisce aktuálně třináct jmen, další už nepřibudou, defenzíva se naopak bude postupně zužovat. „Myslím si, že je to poslední jméno v kolonce příchodů, které se týká obrany,“ potvrzuje Jaroslav Bednář. „Dopředu chceme přivést ještě jednoho, možná dva kvalitní útočníky,“ dodává závěrem člen vedení klubu.

Statistiky Sébastiena Pichého