pá 9.12.2016 | Radek Staněk, Daniel Kinc

Hradec zaspal v Brně začátek. Start jsme měli příšerný, lituje Richard Jarůšek

Přestože si Richard Jarůšek připsal v pátek na ledě brněnské Komety dvě gólové asistence, po utkání spokojen být nemohl. Mountfield HK nenašel na družinu Libora Zábranského na jihu Moravy recept ani tentokrát a prohrál v DRFG Areně poosmé v řadě. Opora Východočechů lituje především nevydařeného vstupu do utkání, kdy Brněnští vedli už po pěti minutách o dvě branky.

Mountfield HK ani na osmý pokus nevyhrál na brněnském ledě. Čemu to přisuzujete?
Asi za to mohl start do utkání, ten jsme měli příšerný. Prohrávali jsme rychle 0:2, s tím je pak vždycky těžké něco udělat. Byli jsme o krok pozadu a nakonec se nám to nepodařilo dorovnat, i když jsme dali gól při hře bez gólmana. Ale to už bylo pět vteřin před koncem, takže to nic neměnilo.

V tu chvíli to už vypadlo, že jste v obrat ani nevěřili. Dostat puk z půlky do brány během pěti vteřin, to asi nejde...
Všechno jde, ale když jsme se podívali, že je pět vteřin do konce, tak jsme z toho neměli takovou radost jako ze začátku. Bohužel se nám to nepovedlo...

Gól na 2:0? Zlomový moment utkání

Jak ovlivnily utkání čtvrtá a pátá minuta, kdy se Kometa dostala do dvoubrankového vedení?
Byl to zlomový moment, oni odskočili na 2:0 a my byli opaření. Pak se s tím opravdu těžko něco dělá, ale my jsme našli sílu a pořád věřili, že to otočíme. Bohužel se to nepovedlo a Kometa byla šťastnější.

Před zápasem jste byli pátí, Kometa čtvrtá, mohli jste se tedy dotáhnout na čelo. Jak moc vás to motivovalo?
Nijak jsme se na to nedívali, my prostě potřebovali body, ale nemáme žádný.

Kometa na začátku sezóny vyhrávala všechny zápasy poměrně výrazně, teď se trochu zadrhla. Je vidět, že je to jiný tým než v úvodu tohoto ročníku?
Na každý tým padne krize, nemůže hrát bezchybně celou sezónu. Nejsou Barcelona nebo kapela, aby pořád vyhrávali, takže se tomu nedivím. My toho bohužel nevyužili a dostali jsme je zpátky na koně.

Proti Varům to bude hodně důležité utkání

Na ledě jste vypadal hodně aktivně. Je to i tím, že jste v Brně hokejově vyrůstal a cítíte proti němu větší motivaci?
Určitě, mám tu plno známých, rodinu, takže zápasy tady jsou pro mě vždycky speciální. Ale snažím se ze sebe vydat to nejlepší jako v každém zápase. Byl jsem ale namotivován o trošku více.

Před reprezentační přestávkou vás doma čekají Karlovy Vary. Jak důležité je tohle utkání zvládnout?
Samozřejmě je to důležité. My potřebujeme body, v neděli musíme odčinit páteční prohru a nasbírat ještě nějaké body před pauzou. Bude to hodně důležité utkání.