Mountfield HK
Ohlasy k zápasu
čt 24.3.2016, Lukáš Foff, Jan Vavřina

Hradecká legenda ukončila kariéru. Led mi bude určitě chybět, říká Jaroslav Kudrna

Jaroslav Kudrna toho zažil za svůj hokejový život opravdu hodně. Odehrál více než 800 zápasů v extralize, ve které zaznamenal téměř 300 gólů a 600 bodů. V Rusku získal mistrovský titul, hájil barvy národního týmu. Teď je všemu konec – hradecký rodák, který udělal s hokejem díru do světa, odehrál svou poslední sezónu, svůj poslední ligový zápas... Po neúspěšném utkání v Mladé Boleslavi ukončil svou bohatou kariéru.

Jak moc bolí prohra s Boleslaví, navíc, když vás jen jednou porazila v základní hrací době?
Samozřejmě bolí každá prohra. Na Mladou Boleslav jsme si věřili a o to bolí víc, že to bylo v nájezdech a v prodlouženích. Na to se ale nikdo nevymlouvá, takhle se to hraje. Boleslav byla o kousek lepší a nebylo to o posledním zápase. Bylo to o nájezdech, které jsme neproměnili. V zápasech jsme možná byli lepší, ale nikdo nedokázal prostřelit Ritticha.

Rozhodovala rychlost boleslavských útočníků, kteří se těžko zachytávali?
Rozhodl hlavně úvod, který jsme opět měli tragický. Nedali jsme z přesilovek góly a oni nás v jejich výhodě pět na tři potrestali. Celou sérii hráli na brejky a kompletně nás vybrejkovali. Nenašli jsme na to pořádný recept…

Jak moc ovlivnilo poslední duel to, že chyběli čtyři zkušení hráči?
O tomhle zápase bych se už nebavil. Série se nerozhodla v posledním utkání, ale v těch předešlých, kde jsme měli dávat góly. Určitě chyběli, ale stejně rozhodl začátek. Pak už jen taháš, taháš a nedotáhneš…

To co předváděli fanoušci celou sezónu, to byla fantazie

Co jste říkal na atmosféru? Hradečtí diváci fandili a zpívali i za rozhodnutého stavu.
To co předváděli naši fanoušci po celou sezónu, to byla prostě fantazie. Doma i na výjezdech byli skvělí a patří jim poklona. Jenom škoda, že jsme jim jako dárek nedali postup.

Nedávno jste prohlásil, že je to vaše poslední sezóna. Opravdu jste odehrál poslední zápas v kariéře?
Ano, byl to opravdu poslední zápas. Tady jsem se zrovna loučit nechtěl, protože se mi tu nikdy dobře nehrálo, a o to víc mě to štve. Beru to jako sport. Udělali čtyři vítězství, takže vyhráli zaslouženě. My se nad tím musíme zamyslet a poučit se. Pro hráče je to další zkušenost a pro mě další vyřazení…

Hradecká legenda se loučí... Jarda #Kudrna po dnešním utkání oznámil konec své dlouhé a úspěšné kariéry. JARDO, DĚKUJEME!

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne 24. březen 2016

Honil se vám konec kariéry v hlavě v posledních minutách zápasu?
V hlavě jsem to měl. Lhal bych, kdybych tvrdil, že ne. Za stavu 0:4 došly síly a navíc nám chyběli zkušení hráči vinou zranění. Pořád jsem věřil, ale opět nám nevyšel úvod a navíc jsme dostali gól ve vlastní přesilovce. Rozhodl nástup. Konec zápasu bylo už jen popojíždění po ledě s vědomím, že jsou to poslední minuty kariéry.

Lidem patří za ty tři roky velký dík

Po zápase si vás hradecký kotel vyvolal zpátky na led. Jaké u toho byly vaše pocity?
Lidem patří velký dík za tři roky, které jsem tu odehrál. Jenom škoda, že jsme ani jednou za ty tři sezóny neudělali alespoň jeden krok v play off. To mě mrzí, že jsme jim to nedopřáli.

Dokázal jste si představit, že zakončíte kariéru třemi sezónami doma v Hradci?
Už jsem se viděl někde v Itálii na lyžích, jak hraju hokej pouze jako hobby. Je ale neskutečné, že se extraliga do Hradce vrátila. Já si to tu moc užíval po celé tři roky. Bude mě hodně mrzet ten fakt, že to pokaždé skončilo ve čtvrtfinále.

Už máte představu, co budete dělat po konci kariéry? Bude to bez hokeje těžké?
Teď budu určitě nějaký čas odpočívat. Série mě stála hodně sil. Občas asi mrknu na hokej, jak to dopadlo, ale ne moc, protože hokeje mám teď plné zuby. Pak určitě přijde hlad. Nelze si to představit, po tolika letech takhle z fleku skončit. Led mi bude určitě chybět, takže se budu muset jít občas sklouznout. Už to ale nebude ten tým, ta atmosféra, ta kabina… Bude to určitě náročné. Všichni jednou musíme skončit a já jsem rád, že jsem mohl svou kariéru natáhnout do čtyřiceti s podporou rodiny a manželky...