Preview k zápasu
st 6.11.2019 | Lukáš Foff | Foto: Soerli Binder / AS Sportfoto

Hradecká premiéra v play off CHL: co čekat od Adleru Mannheim?

Až na třetí pokus postoupil Mountfield HK do play off Ligy mistrů a los mu v osmifinále přisoudil německý celek s obrovskou fanouškovskou základnou – Adler Mannheim. Pro příznivce Hradce skvělá zpráva, soupeř v dojezdové vzdálenosti a navíc papírově hratelný tým. Co čekat od prvního duelu, který se v ČPP Aréně uskuteční 13. listopadu?

Z celků na prvních místech ve skupinách Ligy mistrů si nelze příliš vybírat. Všechno jsou to kvalitní soupeři, ale Hradec ve skupině potvrdil, že hrát dokáže s každým. Adler Mannheim skončil ve skupině F na první příčce se čtrnácti body, za sebou nechal Djurgården Stockholm, Viennu Capitals a GKS Tychy, přičemž prohrál pouze se švédským protivníkem.

Ve skupině německý tým dával relativně dost gólů – v průměru 3,8 na zápas a hlavně jich málo dostával. Za šest utkání jich obdržel pouze 10, dvakrát v řadě dokonce udržel čisté konto. Špatné nemají Orli ani přesilové hry, využili jich šest, což se rovná 21,43 %. Naopak hra v oslabení je slabinou Mannheimu, se 75 % ubráněných přesilovek soupeře je sedmý nejhorší ze všech účastníků Ligy mistrů.

„Těší mě, že má Mannheim výborné divácké zázemí, jeho zápasy navštěvuje průměrně okolo osmi tisíc lidí. Myslím, že by to mohl být dobrý souboj fanoušků.“

Aleš Kmoníček (o fanoušcích)

Adleru se příliš nedaří v domácí soutěži. V německé DEL je sice na čtvrté příčce, ale na první Mnichov ztrácí už hodně propastných 19 bodů. Navíc neoplývá dobrou aktuální formou, v posledních třech utkáních prohrál, takže do duelu s Východočechy nepůjde v optimální pohodě.

A co bude ještě velice důležité? Fanoušci. To jenom dokládají slova Aleše Kmoníčka. „Těší mě, že má Mannheim výborné divácké zázemí, jeho zápasy navštěvuje průměrně okolo osmi tisíc lidí. Myslím, že by to mohl být dobrý souboj fanoušků. Těším se na to a doufám, že tomu tak bude,“ nechal se slyšet po losu generální manažer Hradce.

Dá se očekávat, že z Německa přijede na zápas do východočeské metropole velké množství fanoušků. Přijďte tedy také ve středu 13. listopadu od 18:00 podpořit Mountfield HK na stadion, ať je domácí prostředí cítit kromě extraligy také v Lize mistrů!

ON-LINE PRODEJ VSTUPENEK »

Vstupenky na domácí zápas jsou v prodeji od středy 23. října od 9:00, a to skrze on-line aplikaci na webu klubu. Ceny vstupenek jsou ve stejné výši jako na zápasy Tipsport extraligy.

Jak již bylo před sezónou avizováno, na vyřazovací boje CHL nebudou platit fanouškovské permanentky tedy základní ani sezónní. Majitelé permanentních vstupenek mohli využít předkupní právo na svá místa, které trvalo do čtvrtka 31. října do 20:00. Nevyzvednuté rezervace šly do volného prodeje v pátek 1. listopadu v 9:00.

Ceny vstupenek na osmifinále CHL

Kategorie Plné Zlevněné
červená 320 Kč (290 Kč*) 300 Kč (270 Kč*)
žlutá 280 Kč (250 Kč*) 260 Kč (230 Kč*)
modrá 230 Kč (200 Kč*) 210 Kč (180 Kč*)
zelená 190 Kč (160 Kč*) 170 Kč (140 Kč*)
stání 150 Kč (120 Kč*) 130 Kč (100 Kč*)
* ceny pro vstupenky zakoupené 5 a více dní před zápasem


Zlevněné vstupné (pouze na pokladně nebo v Infocentru):

– Děti/studenti na základě žákovského/studentského průkazu např. ISIC
– Senioři nad 60 let dle prokázaného věku nebo SENIOR PASU
– Osoby TP, ZTP, ZTP/P (po předložení průkazu)

Nárok na vstup zdarma:

– Vozíčkář + 1 osoba jako doprovod (omezená kapacita míst)

Děti:

Děti do 130 cm výšky mohou navštívit utkání (bez nároku na sedadlo) za symbolických 10 Kč. Vstup na stadion jim bude umožněn hlavním vchodem, konkrétně označeným turniketem vedle pokladny č. 3. Vstupenky pro děti bude možné zakoupit v předprodeji, a to on-line i na pokladnách ČPP Arény.

Hosté:

Výše vstupného do sektoru hostí je shodná s cenou vstupenek na stání pro domácí fanoušky.

Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH.