Žáci
so 6.4.2019 | Radek Staněk, Jan Vavřina

Hradecké mládeži se letos dařilo, příští rok přijdou i novinky

Jarní měsíce tradičně přinášejí období bilancování uplynulého ročníku a zároveň příprav na sezónu následující. Tato náplň se týká také hradecké mládeže, která má za sebou další úspěšný rok, zároveň již ale hledí směrem do budoucna, což dokládá i vedoucí sportovních tříd Martin Stehno.

Z oficiálního hlediska skončila zainteresovaným kategoriím sezóna k 31. březnu. Junioři a dorost mají momentálně dvoutýdenní volno. Pro mladší hráče od 1. do 8. třídy je program odlišný, skládá se z dvou dobrovolných tréninků během týdne. K dispozici tak mají ledovou plochu, nejmladší kategorie čekají i turnaje.

Přibližně v polovině dubna po jednání představenstva klubu by mělo být známo složení mládežnických realizačních týmů pro sezónu 2019/20. 15. dubna dojde k posunu týmů v rámci jednotlivých kategorií, ty se poté budou postupně scházet a začnou se připravovat na nový ročník. Se závěrem měsíce by měly být v akci již všechny kategorie. Do 17. května budou ještě moci trénovat na ledě, zároveň se bude rozvíjet suchá příprava.

Mládežnické soutěže procházejí častými změnami a nejinak tomu bude i letos. Zásadní novinkou je zavedení 9. třídy. Jejím praktickým dopadem tak je, že hráči končící 8. třídu nyní nepostoupí do dorostu, ale právě do 9. třídy, kde budou hrát žákovskou ligu, stejně jako třída 7. Na hráče 6. a 8. třídy čeká krajská soutěž. Nový formát pro 5. třídu je momentálně v jednání, fungovat by měla na krajské úrovni. Věkové rozmezí pro dorost a juniory by mělo zůstat beze změn, konečné slovo padne na jednání Výkonného výboru Českého hokeje.

Martin Stehno: Mládeži se dařilo výsledkově i z pohledu rozvoje

Jak hodnotíte z komplexního hlediska uplynulý ročník hradecké mládeže?
Myslím, že ve všech kategoriích panovala spokojenost, ať již z pohledu výsledků či hráčského rozvoje. U kluků byl vidět velký nárůst hokejového umu. Juniory i dorost blíže zhodnotí jejich trenéři, každopádně druhá zmiňovaná kategorie získala bronz, což je obrovský úspěch. Také žáci se umisťovali vysoko, sedmá třída dokonce vyhrála svou kategorii. Naše týmy se tedy i v celorepublikové konkurenci pohybují vysoko.

Velmi spokojení jsme i s našimi nejmladšími. Hráči ročníku 2013 už trénují, máme tam zhruba 25 dětí, které ještě doplníme. Takže už teď máme v podstatě připravenou kategorii. Dělali jsme i spoustu akcí, karneval na konci základny, nábory ve školkách… Také naše kempy jsme rozšířili i o možnost zapojení trenérů z kraje, což mělo velkou odezvu. Velice se nám to osvědčilo, takže v podobném duchu chceme pokračovat i nadále. Zároveň spolupracujeme i s menšími kluby z kraje, kde můžeme hledat nové talenty.

Zmínil jste kempy. Můžete je blíže přiblížit i z aktuálního pohledu?
V pondělí proběhne poslední kemp brankářů. Přestože ze strany kluků je zájem, tak jsme se i vzhledem k počasí domluvili, že je pro tuto chvíli ukončíme a opětovně rozjedeme v září. Budou fungovat ve stejném režimu, tedy pro gólmany, obránce a útočníky a pro nejmladší kurzy bruslení a střelby. Zde je na místě poděkovat klubům z kraje, které informace předaly svým hráčům, a tudíž jsme od nich zaznamenali velký zájem. Během sezóny jsme uspořádali 16 kempů, kde bylo průměrně 20 až 25 dětí. Dobrou odezvu máme od rodičů i trenérů, což nás také velmi těší.

Jaká je situace ohledně náborů?
V období mezi dubnem a srpnem proběhnou další náborové akce. Budeme se účastnit Festivalu sportu a Dne vody, pokračovat bude také dětský den Poklad na Stříbrném rybníku. Těchto větších akcí tedy budeme opět účastni při prezentaci klubu a samozřejmě náboru.