Akademie ČH
st 12.12.2018 | Klára Petrásková

Hradeckou mládež čekají tři duely, doma se představí obě kategorie

Vánoce se kvapem blíží, ještě před nimi však na mládež čeká porce zápasů. Dorostenci po dvojboji s Libercem a na Spartě budou mít až do Štědrého dnu zápasové volno, junioři si ještě počkají. Tento týden mají na programu jediného soupeře, který pod Bílou věž přijede z Havlíčkova Brodu.

Junioři přivítají doma Havlíčkův Brod

Po čtyřech nadstavbových zápasech se junioři drží na 5. místě, což ve vyrovnané tabulce vůbec není špatné postavení. Ze své pozice totiž ztrácí na vedoucí Chomutov pouze pět bodů a jediným utkáním tak mohou poskočit o několik příček vzhůru. Na hradeckém týmu je zajímavé, že v letošní sezóně se mu o něco lépe vede venku. Na kluzištích soupeřů totiž získal o pět bodů více než doma a ve venkovních zápasech patří k nejlepším ve skupině.

Vyrovnat bilanci ale budou moci Lvi už tento týden. Čeká je totiž jediné klání, a to pod Bílou věží. V sobotu vyzvou od 12 hodin Havlíčkův Brod, který už z letošní sezóny znají. V základní skupině ho totiž vyzvali hned čtyřikrát, pouze jednou odešli poraženi. A to hned v prvním kole celého ročníku. Od té doby Východočeši vyzráli na Bruslaře dvakrát 5:2 a jednou 3:2. Pro Hradecké hraje také fakt, že Havlíčkobrodští se nacházejí v tabulce až na posledním místě.

Dorostenci se představí doma a venku

Na rozdíl od juniorské nadstavby se v té dorostenecké body ze základní části nezapočítávají, a tak je po dvou kolech brzy na prognózy ohledně postavení. Hradečtí sice s pěti body vedou tabulku, nicméně všech šest celků je natěsnáno do čtyřbodového rozpětí. O něco málo jasněji by mohlo být už tento týden, kdy jsou na programu další dvě kola.

Pro Východočechy to znamená nejprve souboj s Libercem. Ten ze dvou dosavadních duelů získal jen o bod méně než Lvi, tyto dva celky se navíc dobře znají. Soupeřili spolu totiž už v základní části, kdy poprvé vyhrál Hradec 5:4 na nájezdy a podruhé se po těsné výhře 2:1 radovali Tygři.

Naopak poprvé v sezóně se Mountfield potká s pražskou Slavií. Ta v základní skupině zaznamenala hned dvě pětizápasové šňůry výher, vstup do nadstavby ale byl jen tříbodový. V prvním klání Pražané přetlačili Liberec 1:0 v prodloužení, následně pak Plzni podlehli 2:3 taktéž v nastaveném čase. Sešívaní tak budou chtít urvat první tříbodové vítězství, Hradečtí naopak druhý tříbodový triumf venku.

Dorost: 22. kolo, čt 13.12.2018
Mountfield HK Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec Liberec
18:00
Junioři: 25. kolo, so 15.12.2018
Mountfield HK Mountfield HK - BK Havlíčkův Brod Havl. Brod
12:00
Dorost: 21. kolo, so 15.12.2018
HC Slavia Praha Slavia Praha - Mountfield HK Mountfield HK
16:00