Žáci
čt 29.12.2005 | Daniel Višňák

Hradecký brankář Honza Jeřábek byl králem plzeňského turnaje, šesťáci vezou ze západu Čech broz

Velmi pěkné umístění přivezla z Plzně také šestá třída, po loňském vítězství na Memoriálu Jiřího Bartoně se umístili letošní šesťci na turnaji pořádaném plzeňským hejtmanem na výborném třetím místě, když v závěrečné bitvě o bronzovou pozici porazili silnou Slávii Praha v nervy drásajícím utkání 3:2. „Byl to hodně těžký zápas, ale naštěstí se nám podařila dát ve třetí třetině vítězná branka, i když nás pak Slávia ještě pořádně tlačila,“ přiznal hrdina hradeckých barev a nejlepší brankář Poháru hejtmana Plzeňského kraje Jan Jeřábek.

Ten byl opravdovou oporou Energetiků a to nejen v závěrečném zápase s Pražany, ale po celou dobu turnaje, cena pro nejlepšího brankáře mu tedy náleží zcela poprávu. „Těžko porovnat loňský turnaj v Pardubicích s tím letošním v Plzni, oba byly velmi těžké, ale já osobně si asi více cením tohoto letošního,“ pokračoval. Důvod je jasný, výhra nad Slávii vždy potěší nejen šestáťky a navíc byl Honza vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. „Dostal jsem úplně novou masku, už se těším, až v ní budu chytat,“ rozradostnily se oči mladé východočeské naději. „Ostatní nejlepší hráči dostávali třeba rukavice a nebo hokejky, maska je podle mě největší cena a proto si jí také moc vážím,“ upřímným tónem uzavřel mladý hradecký gólman svůj první veliký rozhovor.

Více informací o Poháru hejtmana Plzeňského kraje se dozvíte na oficiálních stránkách HC Lassessbergeru Plzeň.

Turnaj v Plzni očima rodičů


Hokejisté šesté třídy navázali na svou kvalitní „turnajovou“ formu z minulé sezony a po velmi dobrých výkonech si z tradičního Vánočního turnaje v Plzni odvážejí bronzové medaile. Nemilosrdný los přiřknul našemu týmu silnou základní skupinu a v prvním zápase vedoucí tým severomoravské žákovské ligy Nový Jičín. V dramatickém utkání se nakonec štěstí přiklonilo k soupeři a výsledkem bylo zklamání a naše prohra 1:3. Ve druhém zápase prvního dne s tradičně silným týmem Litvínova tak bylo třeba bodovat, abychom ještě zůstali ve hře o medaile. Soustředěný výkon celého týmu dokázal vymazal útočnou sílu soupeře a navíc se začalo dařit i střelecky. Od začátku zápasu se naši střelci prosazovali, skóre narůstalo v náš prospěch a zastavilo se až na poměru 8:1! Tento výsledek se ukázal pro vývoj skupiny rozhodující a znamenal i přes porážku v posledním vystoupením s týmem Ústí nad Labem 0:1 postup do souboje o třetí místo se Slávií Praha. V něm po opatrném začátku se náš tým ještě do konce první třetiny dostal do dvoubrankového vedení a zdálo se, že bronzové radosti nic nestojí v cestě. Slávisté však ještě ukázali svoji sílu a dvěma „slepenými“ góly ve druhé třetině stav srovnali. Naštěstí v závěrečném dějství dokázali naši hokejisté přidat třetí gól a vítězství taktickou hrou uhájit. Na slavnostním vyhlášení turnaji potom mohli z rukou reprezentantů Pavla Trnky a Davida Moravce převzít bronzové medaile i pohár za třetí místo.

HC VČE na turnaji reprezentovali: brankáři Jeřábek a Mikeš, v poli Souček, Žoch, Samek, Krištof, Novák Jakub, Novák Lukáš, Glos, Kastner, Vlachynský, Hidveghy, Novák Viktor, Konečný, Stávek, Kulhánek K., Hruška, Kulhánek J., trenéři Jiří Janoušek a Zdeněk Bury a vedoucí týmu Jiří Novák.


GRATULUJEME!