po 28.12.2015 | Lukáš Foff | Foto: HC Sparta Praha

Hradečtí fanoušci jsou pověstní i v první lize, oceňuje podporu David Švagrovský

V letošní sezóně doposud brázdil David Švagrovský ledy pouze ve WSM lize v dresu Litoměřic. Proti Spartě na něho však ukázalo trenérské trio Kýhos – Martinec – Tvrdík, a vytáhlý forvard tak okusil chuť bojů o přední příčky nejvyšší české soutěže. Jeho formace spolu s Koptou a Köhlerem neodehrála špatný zápas, přesto odjel z Prahy Mountfield s prázdnou.

Odehrál jste první zápas za Mountfield v letošní sezóně. Jak jste ho viděl ze svého pohledu?
Rozdělil bych ho na dvě části. Do půlky to bylo vyrovnané, a pak to tam napadalo. S takhle kvalitním mančaftem, jako je Sparta, je těžké se vracet do zápasu, když jste dole o pět branek.

Tři sparťanské góly padly během jednaosmdesáti vteřin. Co se přihodilo?
První gól padl v oslabení a hned na to jsme dostali další dvě rychlé branky. Mně se to těžko hodnotí, jsem tu první zápas. Nevidím do toho až tolik, ale zřejmě chvilkové vypadnutí v hlavě a Sparta to ihned dokázala využít.

Byl kabině velký vítr po druhé třetině?
Byla bouřka. Co si budeme povídat, tak to muselo být. Prohrát třetinu 0:4, to je špatný…

S čím jste nastupovali do poslední periody za takto nepříznivého stavu?
Šli jsme do toho s tím, že chceme vyhrát třetí třetinu. Zbývalo ještě dvacet minut do konce a stejně tak, jako dali oni čtyři branky, tak jsme to chtěli zkusit také. Šli jsme gól po gólu a chtěli jsme se připravit na následující zápas, který je už ve středu.

Vaše formace byla místy velice aktivní. Jste spokojen se svým osobním výkonem?
První zápas, navíc na Spartě. Nebylo to nic jednoduchého. Řekli jsme si, že musíme hrát co nejjednodušeji, což si myslím, že se nám docela dařilo. Chvílemi jsme byli natlačeni u nich. Sice se prohrálo 2:5, ale místy jsme nehráli špatně.

A co fanoušci? Přicestovalo jich deseti autobusy několik stovek…
Měl jsem na začátku husí kůži. To byla fantazie. Hradečtí diváci jsou pověstní a koluje to nejen v extralize, ale také v první lize. Opět potvrdili, že jsou suverénně bezkonkurenční.