čt 21.12.2017 | Lukáš Foff

Hradečtí junioři uválčili zápas s Třincem ke třem bodům za výhru 2:1

Hradečtí junioři sehráli na domácím ledě další velmi důležitý zápas proti Třinci a zvládli jej za maximální počet bodů. V utkání působili živějším dojmem a měli ze hry jednoznačně více. Soupeře dokonce přestříleli 42:18, ale na branky to skončilo pouze 2:1. Vítězný gól si připsal ve druhé třetině Petr Poppel, pro kterého to byl zásah hned v prvním svém startu za juniorku.

Hra byla plná nepřesností a šancí bylo po málu

První třetina byla hlavně v začátku hodně rozháraná, protože oba týmy často chybovaly. První náznak šance přišel ve 4. minutě, kdy Martin Hejna nabízel puk do brankoviště, ale nikoho nenašel. Další zajímavé příležitosti přišly až ve 12. minutě, když nejprve Hašek trefil tyč a z následného brejku vytáhl Bartozel výtečný zákrok proti Adamu Flokovi.

Poté dostali hosté šanci v podobě přesilové hry, ale paradoxně z ní málem udeřili Hradečtí. David Chalupa obral beka na vlastní modré čáře a vydal se do úniku, ve kterém byl faulován. Následné trestné střílení ale nasměroval pouze do betonů připraveného Štěpánka. Úvodní dvacetiminutovka tak skončila bez branek, i když opticky více ze hry měli Východočeši.

Hradec skvěle začal, ale Třinec se vrátil do zápasu

Nástup do druhé části byl v podání domácích skvělý. Po 38 vteřinách dostal pobídku zpoza brány Štěpán Matějček a potvrdil svojí skvělou formu – 1:0. Stejný hráč se objevil v šanci o chvilku později, ale branku Ocelářů o kousek minul. Mountfield byl lepším týmem a po zásluze přidal druhý gól. Petr Poppel si totiž našel volný kotouč před bránou a střelou o horní tyč jej poslal za Štěpánka, čímž vstřelil ve svém prvním zápase za juniorku první gól.

O dvě minuty později, v čase 34:41, se však Třinec vrátil do zápasu. Povedenou minutu, ve které vyslal na Bartozela snad pět střel zakončil dorážkou z předbrankového prostoru kanonýr Jan Poruba – 2:1. Hra se poté vyrovnala a oba mančafty měly své šance. Asi největší z nich neproměnil Martin Hejna, který v leže zasouval za vyjetého Štěpánka, ale o kousek minul.

Hradec zavřel obranu a došel si pro vítězství

Taktika Východočechů byla zjevná od prvních minut třetí části. Základem bylo neinkasovat a případně vyrážet do brejků. Velká komplikace však přišla v 50. respektive 51. minutě. Lvi se totiž dopustili dvou faulů po sobě a nechali Oceláře hrát 24 vteřin přesilovku pěti proti třem. V té si však Bartozel připsal důležitý zákrok a své spoluhráče podržel.

Pak přišel ještě další technický přestupek, protože Hradec hrál v šesti, ale ani to Třinec nenakoplo ke srovnání. Nepomohla tomu ani závěrečná hra bez brankáře, ve které naopak Michael Gaspar mohl rozhodnout, ale raději volil z poloviny hřiště nahození puku do rohu. Mountfield HK konec zápasu ubojoval a připsal si velmi důležité tři body do tabulky.