Akademie ČH
čt 22.10.2015 | Klára Petrásková

Hrát se lvíčkem na hrudi je krásný pocit, ví mladší dorostenec Denis Martinec

V úterý 20. října se v Hradci Králové konal další z jednodenních kempů reprezentace hokejistů do šestnácti let. Pozvánku na něj obdržela hned pětice borců hrajících za Mountfield, mezi nimi nechyběl ani kapitán mladšího dorostu Denis Martinec. Ten celý program hodnotí pozitivně a zároveň je rád, že si mohl vyzkoušet národní dres.

Hrát v dresu, jenž má na hrudi vyšitého českého lva, se nepoštěstí každému. A když se zařadíte mezi ty, kteří měli možnost tento pocit okusit, budete mít zážitek na celý život. Své o tom ví i Denis Martinec. „Je to krásný pocit a myslím si, že každý by ho chtěl zažít,“ líčí hradecký kapitán.

Bylo pro východočeského beka výhodou, že kempu se zúčastnili i čtyři jeho spoluhráči? „Určitě, bylo to jednodušší, když se s nimi znám.“ Zároveň dodává, že díky známému hradeckému prostředí odpadla i značná část nervozity. „Bylo to dobré, protože jsme nemuseli nikam jezdit a známe to tady. Myslím si, že jsem byl míň nervózní, než kdybychom jeli někam pryč,“ vyzdvihuje výhody domácího prostředí nadějný obránce.

„Kemp byl dobře udělaný. Jelikož je to reprezentace, byl trénink o něco náročnější, ale dělali jsme podobné věci, jako děláme v Hradci. Po obědě jsme šli na video a rozebírali, jak bychom měli hrát,“ popisuje průběh reprezentačního dne, jenž byl zakončen zápasem, Denis Martinec.

Zvláštní motivací hradeckých hráčů mohlo být to, že v dresu České republiky nastoupili proti starším kolegům královéhradeckého klubu, kterým jinak v průběhu sezóny jistě sportovně přejí jedno vítězství za druhým. „Určitě jsem chtěl vyhrát, ale nepovedlo se to,“ nedělá z prohry velkou vědu mladý hokejista s číslem jedenáct.

Brankáře, jenž byl pro úterní mač soupeřem, sice Martinec dobře zná, významnou výhodu v této skutečnosti ale neviděl. „Dan Dvořák je výborný gólman, nemyslím si, že má nějaké chyby. Je jedno, jestli se známe, nebo ne.“ A co považuje mladík hrající na soutoku Labe a Orlice za zlomový moment klání? „Asi gól na 2:0, když jsme měli tlak, a Hradec dal druhou branku. Pak už se to těžko dotahovalo,“ odpovídá východočeský bek.

Závěrem se Denis Martinec ohlíží za nedělním východočeským derby, v němž předvedl celek Mountfieldu prvotřídní obrat, když během závěrečných pěti minut vyrovnal nepříznivé skóre a z Pardubic si nakonec odvezl cenné dva body. „Až do posledních vteřin jsme doufali, že se s utkáním dá ještě něco udělat a jako týmu se nám to taky povedlo,“ uzavírá spokojeně vůdce dorostenecké kabiny.