Rozhovory
po 26.10.2015 | Lenka Jonešová, Klára Petrásková

I když je ”jen” univerzitní, stále je to derby! říká střelec vítězné trefy Michal Procházka

Letošní ročník Univerzitního derby už je historií. Stejně jako vloni, i letos vyhrála souboj dvou východočeských týmů Univerzita Hradec Králové, která po napínavém boji porazila Univerzitu Pardubice 5:4 po prodloužení. Vítězný gól hradecké univerzity na ledě FORTUNA arény vstřelil student Pedagogické fakulty Michal Procházka, jenž ve WSM Lize obléká dres partnerských Litoměřic.

Historicky druhé Derby univerzit se přesunulo do královehradecké FORTUNA arény. Michal Procházka se tak po delší době představil na domácí půdě a rovnou před zraky spolužáků, kamarádů a členů rodiny. Jak se tedy se svými spoluhráči na dlouho očekávaný souboj univerzit těšil? „Rozhodně jsme se na letošní derby hodně těšili. Hrálo se v Hradci, takže jsme chtěli diváky, studenty univerzity, ale hlavně i sami sebe potěšit tím, že zase urveme výhru,“ komentuje zápas jednadvacetiletý útočník.

Aktéři obou celků sehráli na hradeckém ledě kvalitní utkání, ve kterém přítomné diváky navíc potěšili celkem devíti vstřelenými góly. Jak byl reprezentant hradecké univerzity spokojen s úrovní derby? „Měli jsme dost kvalitní tým. Soupiska byla různě namíchaná, někdo hraje extraligu, první ligu, někteří v kraji, takže myslím, že úroveň utkání byla velmi dobrá,“ hodnotí útočník hradecké univerzity, jenž na Pedagogické fakultě studuje dvouobor zaměřený na tělovýchovu a sport a společenské vědy.

Zároveň ale přiznává, že příprava na čtvrteční pikantní souboj nebyla, vzhledem k povinnostem v klubech, nikterak valná. „Ti z nás, co byli v Litoměřicích nebo hrají někde soutěž, na tréninky nejezdili, jelikož jsme neměli čas a připravovali se v našich klubech. Ale co vím, tak ostatní kluci nějaké tréninky měli, takže i přesto, že příprava nebyla úplně ideální, jsme to zvládli. Hlavně jsme tady měli super partu,“ vyzdvihuje soudržnost hradecké kabiny Procházka.

Vítězem Derby univerzit 2015 se stává UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ po vítězství 5:4 po prodloužení.

Posted by Derby univerzit on 22. říjen 2015

I přes fakt, že několik hráčů obou univerzit nastupuje v profesionálních klubech, bylo k vidění množství tvrdých střetů a osobních soubojů. „I když je to univerzitní derby, pořád je to derby. Před zápasem jsme si řekli, že do zápasu nechceme jít úplně na krev. Přeci jen hrajeme hokej i profesionálně, takže jsme se nechtěli zranit. Občas ale nějaký tvrdší zákrok vyplynul ze hry, dohrávalo se, takový je prostě hokej a patří to k němu,“ má jasno útočník s dvacítkou na dresu.

Hradecké tažení za vítězstvím značně zkomplikovala povedená druhá třetina ze strany Pardubic, kdy hráči soupeře dokázali vsítit tři branky a otočili utkání ve svůj prospěch. „Pardubice se do toho od druhé třetiny opřely, my jsme se naopak trochu stáhli. Řekli jsme si, co máme dělat a čeho bychom se měli vyvarovat, bohužel jsme i přesto udělali chyby, které Pardubice dokázaly potrestat. Hrály opravdu dobře,“ komentuje hráč, jenž se do utkání zapsal gólem a dvěma asistencemi.

Napínavé a emocemi nabité utkání bohaté na góly rozhodl až ve třetí minutě prodloužení právě hradecký útočník. Jak viděl vítězný moment ze svého pohledu? „Lukáš Bureš zatáhl puk po pravém křídle, tak jsem se snažil našlápnout, abych přebruslil pardubického beka. Burák mi přihrál skvělou žabku do jízdy a já už jen nastavil hokejku. Takové góly nikdy neomrzí. Jsem nesmírně rád, že jsem ho vstřelil. Pochopitelně bych byl ale rád, i kdyby ho dal kdokoliv jiný z týmu. Hlavní je, že jsme vyhráli,“ uzavírá Michal Procházka.