Ohlasy k zápasu
po 3.12.2012 | Sanny Muharem

Inkasovaná branka v závěru? Srazilo mě to na zem, přiznává Martin Vágner

Byl to bláznivý zápas. Hradec se nejprve nemohl dostat do hry a s Havlíčkovým Brodem prohrával již o čtyři branky. Snad nikdo z přítomných nevěřil, že by domácí ještě mohli vyrovnat. To se ale stalo! Královským lvům se podařilo v průběhu poslední části nasázet svému soupeři tři branky, což vyústilo až v nerozhodný výsledek. Do prodloužení ale zápas nedošel, jelikož se sedm vteřin před koncem trefil právě havlíčkobrodský celek. Zklamanému Martinu Vágnerovi se tak střetnutí nehodnotilo moc příjemně.

Martine, utkání se ti s největší pravděpodobností nebude hodnotit dobře. Co se k tomu dá vůbec říci?
Asi jednu věc. Dvacet minut se prostě hokej nehraje, ten se hraje celých šedesát.

Jak je možné, že právě těch čtyřicet minut jste se nemohli dostat do hry? Zlepšení přišlo až v poslední periodě…
Nešli jsme tomu naproti. Chtěli jsme hrát podobně jako třetí třetinu v Jihlavě, na tu se nám však nepodařilo navázat. Dohrávání soubojů, zodpovědnost a bojovnost, to vše bylo první dvě třetiny až na vedlejší koleji.

Před závěrečnou periodou zřejmě přišla ve vaší kabině pořádná bouřka. Byl to právě ten zlom?
Řekli jsme si hodně věcí. Nechtěli jsme to vzdát za žádnou cenu, šli jsme do toho s tím, že zápas ubojujeme. Ten výsledek už nebyl možná tolik důležitý, spíše jsme chtěli bojovat a ukázat, že umíme hrát jinak.

Byl jsi to právě ty, kdo jako kapitán chtěl ostatní hráče strhnout?
Některé věci už jsme si řekli v první třetině. Mluvilo nás víc.

Dostat sedm vteřin před koncem rozhodující branku, s člověkem to asi musí hodně zacloumat, ne?
Mě osobně to hodně srazilo na zem. Když už jsme to dokázali vrátit zpět na remízu, věřili jsme, že nějaký ten bod urveme. Nakonec bylo vše proti. Je to hokej, takový je prostě sport, který není vždy na obě strany férový. Po buly jsme udělali chybu, já si netroufnu říci, zda tam byl faul na gólmana, nebo ne. Neviděl jsem tu situaci přesně.

Hradci se stále nedaří odehrát celých šedesát minut stoprocentně. V čem může být ta příčina, jak to zlepšit?
Těžko říci. Kdybychom to věděli, pracovali bychom na tom. Nedokážu si to vysvětlit, může to být uspokojení z předešlého zápasu. Možná nejsme tolik koncentrovaní na start utkání, od čehož se to zřejmě všechno odvíjí.

Celkem devětkrát jste šli v pondělním zápase na trestnou lavici. Nemyslíš, že některé zákroky byly zbytečné? Zejména ty v nabídnuté pětiminutové početní výhodě?
Nemělo by se to stávat. Na druhou stranu si ale myslím, že to jsou fauly, které vyplývají z přemotivovanosti. Chtěli jsme to v tu chvíli zlomit zpět na naši stranu, pak to ale dopadne takhle.

Nemyslíš, že hrajete pod svoje možnosti? Přece jenom by se z tak hráčsky nabitého týmu dalo vymačkat více…
Mně tohle nepřísluší hodnotit. To je spíše na trenérech a vedení. Vymačkat se z mančaftu dá vždycky. Pokud nebudeme hrát už od první minuty, je to prostě špatně. Nevím, co víc se k tomu dá říci.

Co divácká kulisa? Do ochozů chodí čím dál tím míň fanoušků, což vám na sebevědomí asi moc nepřidá, že?
Je to celkem pochopitelné, na druhou stranu se jim moc nedivím. To, co jsme předváděli první a druhou třetinu, s tím by nebyl spokojený nikdo. Já bych se také nechtěl koukat čtyřicet minut na ošklivý hokej a pak vidět jen poslední třetinu toho slušného.