Ohlasy k zápasu
st 19.12.2012 | David Jahoda

Jak hodnotit zápas 0:6? Prostě děs a hrůza, řekl rozzlobený Michal Mikeska

Hradečtí hokejisté zajížděli v rámci třiatřicátého kola první ligy na led Olomouce, která je momentálně druhým nejlepším celkem. Královští lvi si svého soupeře před utkáním pečlivě nastudovali, přesto rozjetou olomouckou mašinu zastavit nedokázali, ba co víc, z Hané si odvezli hrozivý výsledek 0:6. „Na tento zápas jsme se připravovali dva dny dopředu, a přesto to dopadlo takhle. Těžko se mně k tomu něco říká,“ odpovídal po utkání nový kapitán Hradce Michal Mikeska.

Královští lvi Hradec Králové jsou v posledních dnech sužováni početnou marodkou, jejich výkony nejsou příliš stabilní a tým balancuje okolo postupové hranice do play-off. Proto před dalším zápasem čekala na tým Martina Hostáka velká výzva – bodovat na ledě druhé Olomouce.

Rozhodnuto ale bylo prakticky už po první dvacetiminutovce hry, kdy se domácí Mora prosadila celkem třikrát. V dalším průběhu utkání Kohouti přidali do Čechovy sítě další tři přesné trefy a Hradec jel domů bez bodu, ba dokonce s nulou v kolonce vstřelených branek.

„Jak hodnotit zápas 0:6? Prostě děs a hrůza,“ zlobil se po výprasku Michal Mikeska. „Od první až do šedesáté minuty jsme byli daleko horší, slabší hlavně co se týče osobních soubojů, nedůslední, nezodpovědní, nevím, jaká další špatná slova by mě k popsání tohoto zápasu napadla,“ líčil své pocity Michal Mikeska.

I přestože hradecká parta na Olomouc nestačila, tak ani za hrozivě vypadajícího stavu nechtěla nic dopředu vzdávat. Puk se však lvům za soupeřova gólmana protlačit za celých šedesát minut nepodařilo, což se Hradeckým stalo letos teprve podruhé.

„Letos už jsme výsledek dokázali otočit za stavu nula tři, a dokonce, i když jsme prohrávali o čtyři branky, jsme nakonec dokázali vyhrát. Takže jsme to i za tak nepříznivého stavu určitě nezabalili. Ale při takovém vývoji, kdy se v utkání vůbec nedaří, není nálada na střídačce úplně ideální,“ řekl hráč s bohatými extraligovými zkušenostmi.

Šestatřicetiletý útočník však tvrdí, že se na zápas proti silnému soupeři jeho mužstvo řádně přichystalo, kýžený výsledek to ale nepřineslo.

„O soupeři jsme věděli snad úplně všechno. To, jakým způsobem Olomouc hraje, v jakém je laufu, a i to, že už dlouho neprohrála. Na tento zápas jsme se připravovali dva dny dopředu, a přesto to dopadlo takhle. Těžko se mi k tomu něco říká,“ podotknul Mikeska, který po nepovedeném duelu ze sebe stěží soukal nějaká slova.

Hradci se v poslední době příliš nedaří, což také vyústilo v první změny. Místo Davida Pospíšila zaujal místo asistenta trenéra Miloš Říha mladší a na pozici kapitána vystřídal Martina Vágnera právě Michal Mikeska. Přesto Hradec padl.

Na co se Královští lvi musí nyní nejvíce soustředit? „Naším cílem je momentálně play-off. Já osobně si myslím, že se klidně můžeme vyhoupnout ještě někam na šestou pozici, na kterou neztrácíme tolik bodů. Tato příčka je určitě hratelná,“ nehází Mikeska flintu do žita.

Michal Mikeska patří k nejlépe bodujícím hráčům svého celku. „Já na svoje osobní statistiky úplně kašlu, zajímá mě pouze tým. Proto momentálně nejsem vůbec spokojený, protože jako týmu se nám v poslední době moc nedaří,“ konstatoval druhý nejproduktivnější hráč týmu.