HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Jan Berger po sestřelení Plzně: Šest gólů nikdo nečekal. Hodně si toho vážíme

Jan Berger po sestřelení Plzně: Šest gólů nikdo nečekal. Hodně si toho vážíme

10.12.2017 | Lenka Jonešová

Souboj druhého celku Tipsport extraligy s prvním nabídlo nedělní klání s Plzní. Utkání, kterému nechybělo snad nic, Mountfield nakonec naprosto ovládl, když deklasoval Plzeň kanárem a zvítězil 6:0. Na povedeném duelu se jedním přesným zásahem podílel i Jan Berger, jenž měl v hledišti podporu malých hokejistů ze svého domovského Náchoda: „Je možné, že i jejich podpora mi třeba dodala potřebné štěstí,“ hodnotí usměvavý forvard.

Honzo, šest přesných zásahů v kleci nejlepšího celku extraligy asi před nedělním duelem nikdo nečekal, je to tak?
To je pravda, převládají ve mně výborné pocity. Plzeň od začátku sezóny pravidelně dokazuje, jak má nabitý kádr. Daří se jim, a to, že jsme nad nimi vyhráli takovým rozdílem, je pro ně neobvyklé a strašně nás to těší.

Šestigólovým a zároveň nejvyšším rozdílem ve skóre se v letošní sezóně můžete chlubit z derby s Pardubicemi a právě aktuálním soubojem s Plzní. Takový výsledek mužstvo určitě nakopne…
V posledních zápasech jsme se na branku docela nadřeli. Pokud se nemýlím, tak jsme ve většině z nich po prvních dvaceti minutách prohrávali. Proti Plzni jsme šli ale docela brzo do vedení, byli jsme zvědaví, co z toho dál bude a jakým směrem se utkání bude ubírat. Nakonec se nám zadařilo a napadalo to tam. Tak se to občas stane, že se vám někdy podaří trefit všechno, na co sáhnete a druhému týmu ne.

Zpracoval jsem puk nejlépe, jak jsem v tu chvíli zvládnul

Je pravdou, že Plzni chyběly dvě klíčové osoby v podobě útočníka Gulaše a obránce Jakuba Kindla. Hrála jejich absence v nedělním utkání významnou roli?
Taková ztráta samozřejmě může hrát vždycky roli. Každé mužstvo má nějaké zraněné hráče, na druhou stranu ty kádry jsou v dnešní době dostatečně kvalitní na to, aby se s tím dokázaly poprat. Jestli ale ztráta konkrétně těhle dvou hráčů rozhodla, to netuším.

Jaké pocity si z utkání odnášíte vy osobně? Za takového průběhu se asi člověku hraje mnohem lépe, že?
Od té doby, co jsem tady v Hradci, to byl pro mě určitě nejjednodušší zápas. Všichni ale víme, že mají výborný tým a podle toho jsme se na ně taky připravovali. Napadalo nám tam šest gólů, což nikdo nečekal a hodně si toho výsledku vážíme.

Že se vám hrálo dobře potvrzuje i fakt, že jste ve 30. minutě zvyšoval po samostatném úniku na 3:0. Jak se branka zrodila?
Béda (Bedřich Köhler) mě krásně našel na modré čáře a já jsem to zpracoval nejlépe, jak jsem to v tu chvíli zvládnul (směje se). Ztratil jsem u toho rychlost, ale trošku mě překvapilo, že plzeňští hráči byli tak daleko a měl jsem tolik času. Zkusil jsem se ještě rozjet, nabrat rychlost a vystřelit.

Zbytečně nic nevymýšlíme a snažíme se hrát poctivě dozadu

Vypadá to tedy, že vám spolupráce s matadory Köhlerem a Dragounem náramně vyhovuje…
Oba dva kluci jsou výborní hráči, o tom není pochyb. Hrají jednoduchý styl hokeje. Řekl bych, že nic moc zbytečně nevymýšlíme, snažíme se hrát poctivě dozadu a když se nějaká šance objeví, tak se snažíme ji maximálně využít.

Nyní vás čeká desetidenní zápasová pauza z důvodu reprezentační přestávky, jaký máte program v nadcházejících dnech?
Teď budeme mít nějaké volno, takže si zkusíme trošku odpočnout a zrelaxovat. Přeci jenom jsme těch zápasů měli poslední dobou ještě s tréninky hodně. Potom už zase začneme naplno trénovat a připravovat se na následující zápasy.

Diváci si na kostce nad ledem mohli všimnout i malých hokejistů z HC Náchod, kteří vás přijeli podpořit. Vstřelená branka vás tak asi těší dvojnásob, že?
Je to krásné. Určitě je super, že se tyhle programy pro kluky z ostatních měst a menších klubů dělají. Tentokrát to zrovna vyšlo na Náchod, kde jsem vyrůstal, takže je možné, že i to mi třeba dodalo potřebné štěstí. Je fajn vědět, že tu máte takovou podporu.

 
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice