Rozhovory
po 21.12.2009 | Michal Luňák

Jan Hruška: ,,Cílem je první místo, ale to čtvrtý je taky dobrý”

Hradecký kotel i po pátém derby mohl skandovat, že derby je naše. V první třetině však nebylo svěřencům trenéra Jiřího Mičky příliš do zpěvu, jelikož Chrudim vedla 2:0. ,,Bylo to jen o tom, že nám to tam teď nepadá. Věřili jsme, že když budeme takto pokračovat, že nám to tam spadne a otočíme to,“ vyprávěl po utkání Jan Hruška. Tato myšlenka hradeckého útočníka byla na místě. Hradec skutečně po kontaktní brance Víta Budínského převzal otěže utkání a skóre obrátil ve svůj prospěch. Branku na 3:2 vstřelil sám Jan Hruška a to na něj velice netradičním způsobem. Tvrdým příklepem vymetl horní růžek branky Martina Růžičky. ,,Já už jsem byl zatavený a tak jsem do toho plácnul. Střela trochu změnila směr a byl z toho gól,“ s úsměvem popisoval branku Jan Hruška. Hradečtí hokejisté tak přerušil nepříznivou sérii a u Štědrovečerní večere můžou mít opět blažený pocit ze čtvrté pozice prvoligové tabulky, kam se po domácím zaváhání Třebíče opět posunuli.

Hodnocení zápasu z tvé strany?
Hodnocení může být jen pozitivní, protože se nám podařilo vyhrát.

Jaké si měl pocity při vedení hostů 2:0?
No v téhle době kdy se nám moc nedaří to moc příjemné nebylo. Já si nemyslím, že hrajeme zase tak úplně špatně,ale prostě nám to tam nepadá. I za toho stavu jsme však věřili, že když budeme hrát stále stejně, že nám to tam spadne a otočíme to.

Do utkání jste vstoupili dobře, ale nepodařilo se vám vstřelit branku.
To je právě ono, že nám to tam nepadá. Slyšíme to ze všech stran a i dneska tam bylo hodně negativních názorů slyšet. Ono to pak na tým padá a moc příjemný to skutečně není. Naštěstí se to však zlomilo a tak to nepitvejme (směje se).

Kontaktní branka Víta Budínského byla jistě hodně důležitá pro vaší psychiku.
Každý branka je důležitá a tato obzvlášť, protože padla minutu před koncem třetiny. To byla klasická Víťovina, on si umí najít ten prostor odkud se dá vstřelit takováhle branka. Bylo to super, že to tam spadlo.

Trenér Mička se nechal slyšet, že si vaše řada vyslechla něco nepříjemného po první třetině.
Jo to je pravda, ale já už jsem zvyklý (směje se). Mě ale nepřišlo, že by to bylo nějak špatný. Měli jsme asi pět střídání, třikrát na nás byl faul, i nějaká šance tam byla. Takže nevím no, neviděl jsem rozdíl mezi naším výkonem v první a druhé třetině. Trenér však měl jiný názor a my to musíme respektovat.

K derby jste nastoupili v novém složení útočné řady.
My už takhle chvíli hráli dříve. Hlavně tam musíte napsat, že moc děkuju Patriku Moskalovi. Patrik je super kluk a dneska to celé bylo o něm. Hodně toho vymyslel a hrálo se s ním výborně. Ondra Hruška zase hraje výborně dozadu, takže to klapalo.

Mimo obranných povinností ti Ondra připravil i branku na 3:2. Zakončení to bylo parádní, ale na tebe hodně netradiční.
To teda bylo (směje se). No já už byl zatavený a tak jsem do toho plácnul. Ono šlo taky o to v jaké jsem byl pozici. Kdybych měl tak stoprocentní šanci jako v Beroun, tak jsem to zakončil zase stejně. Tam však brankář máchl lapačkou a vyrazil to. Teď ta střela však trochu změnila směr a byl z toho gól.

Zvládli jste i páté derby sezóny. Co k tomu říct?
To je super. Ono je derby vždy takové vyhecované a to nám sedí. Navíc jsme nyní už v pozici, kdy sem ty týmy jezdí s takovým respektem a to je dobře. S Vrchlabím jsme letos dvakrát vyhráli. Chrudimi se letos příliš nedaří a my jsme rádi, že je můžeme postrčit ještě níž.

Vrátili jste se na čtvrté místo tabulky. Sledujete situaci ve vyrovnané tabulce?
No jednu dobu jsme to sledovat nemuseli, protože se nám dařilo a měli jsme náskok. Spíše jsme se koukali na to, jestli Olomouc náhodou neztratila. Teď už to však nebylo tak příjemné. Třebíči se nějak začalo dařit a tak jsme to zase začali sledovat. Teď už jsme zase zpátky na tom čtvrtém místě.

Je tato pozice vaším cílem?
Cílem je první místo, ale to čtvrtý je taky dobrý (směje se).

Letos vás čekají netradiční Vánoce. Jak to vnímáte, že první liga nemá zápasovou přestávku?
No naprosto báječně (ironický úsměv). Já bych fakt chtěl všem poděkovat, je to super. Původně se i toto kolo mělo hrát až ve středu, tak aspoň že se to hrálo dneska. To by byl každý nadšený, kdyby jel domů až na Štědrý den a pak zase hned zpátky. Ještě že to dopadlo takhle, ale stejně je to takové netradiční, ale musíme to tak brát.