Aktuální zprávy z klubu
po 9.3.2020 | Jan Vavřina, Adam Kodet

Jasné vítězství. Hráčem února byl zvolen Kevin Klíma

64 % fanouškovských hlasů získal ve volbě o hráče měsíce února hradecký rychlík Kevin Klíma, který s přehledem porazil další nominované Aleše Jergla a Filipa Pavlíka. Vítěz ankety si odnese kromě ceny také spoustu vašich dotazů, na které odpoví formou offline rozhovoru po 15. březnu, do kdy je možné otázky posílat. Také vybere tu nejzajímavější, jejíž autor získá podepsané klubové tričko a vstupenky na hokej.

Ptejte se Kevina Klímy

KevinKlíma
Bilance v únoru:
8 zápasů
4 góly+2 asistence
20 střel
ø ice-time 17:00

Kevin Klíma – nejlepší únorový kanonýr

Kevin Klíma se do Hradce Králové přesunul během rozehrané sezóny ze Sparty a minimálně v posledních týdnech ukazuje, že se jednalo o majstrštyk vedení Mountfieldu. Rodák z floridské Tampy se postupně otrkal, kromě svého skvělého skluzu a rychlých nohou začal i proměňovat své šance a zařadil se mezi bodové lídry týmu. V nově poskládané letce s Jerglem a Perretem doslova zářil a mnohdy byl v zápase nejvýraznější osobností celého týmu. Ne náhodou se tak stal společně s Radkem Smoleňákem nejlepším únorovým střelcem.

O pevné pozici amerického rodáka v sestavě Lvů svědčí jeho rostoucí ice-time. Průměrně stráví na ledě 17 minut v každém zápase, v únoru se pětkrát vešel mezi tři nejvytíženější forvardy a dvakrát měl dokonce nejvyšší čas ze všech útočníků. Ten využil zejména k ofenzívě, vždyť s dvaceti přesnými pokusy byl nejčastěji střílejícím hráčem celého týmu. Čtyři z nich skončily za brankovou čárou, k nim přidal dvě asistence a stal se tak nejbodovějším mužem Mountfieldu v uplynulém měsíci. V tabulce pravdy skončil celkově v plusu a stejně jako Jergl si odseděl jen jediný menší trest.

Svých šest kanadských bodů dokázal syn legendárního Petra Klímy nastřádat v pouhých třech utkáních, ve kterých opravdu zářil. Na Spartě se podepsal pod všechny tři branky do sítě svého bývalého týmu, když dvě sám vstřelil. Jednu po úchvatném sólu přes celé hřiště, druhou po chytrém pasu za obranu a sebevědomém zakončení. Další dva zásahy od českoamerického forvarda schytal Litvínov. Nejprve pod Bílou věží dokonal parádní kombinaci s Jerglem, ve stejném utkání ještě krásným pasem zařídil gól pro Perreta. V obou těchto zápasech byl vyhlášen nejlepším hráčem. Poslední branku vstřelil v přesilové hře na Stadionu Ivana Hlinky, kde umístil svou ránu z pravého kruhu přesně k tyči.

Výsledky Kdo je podle vás hráčem měsíce února?

1. Klíma Kevin 64,05 %
2. Jergl Aleš 23,91 %
3. Pavlík Filip 12,04 %