Rozhovory
čt 29.11.2012 | Martin Doležal

Jiří Hendrich sám před brankářem? Měl jsem větší rychlost, říká urostlý bek

Královští lvi přivítali v rámci šestadvacátého kola Medvědy z Berouna. Hradečtí prohráli dvě utkání v řadě, přičemž si ve středu chtěli spravit chuť a získat tak důležité tři body. Dvě třetiny se hrál méně záživný hokej, který nabídl pouze jednu branku. Ovšem poslední dvacetiminutovka stála za to, síť se rozvlnila totiž rovnou šestkrát. Východočeši vydřeli proti Berounu výhru, s čímž souhlasí i dlouholetý obránce Jiří Hendrich.

Hlavně první polovina zápasu moc krásy nepřinesla, vám se však podařilo ubojovat všechny tři body…
Je to tak. Bylo to velmi vyrovnaný zápas z obou stran. První dvě třetiny se sice nehrál příliš pohledný hokej, ale ve třetí části jsme byli lepší a získali tak důležité vítězství. Ty nám za současného rozpoložení pomohou v tabulce.

Poslední dva zápasy jste prohráli. S čím jste šli do duelu proti Berounu?
Samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Z naší strany to sice nebyl nejlepší výkon, ale na to teď nemůžeme hrát, jelikož nemáme lehké období. Nejdůležitější jsou pro nás v současné chvíli tři body.

Střelecky se vám poslední dobou příliš nedaří. S Medvědy jste se rozstříleli až ve třetí periodě. Čím to bylo způsobené?
Koncovka nás trápí, ale to není jediný problém. Dostáváme zbytečné a laciné góly. Zbytečně jsme dnes inkasovali z hranice brankoviště, kde to máme mít pohlídané. Pro gólmana je to hodně těžká práce, když mu nedokážeme pomoci.

Soupeř dokázal dvakrát snížit na rozdíl jediné branky. Nebáli jste se ještě na konci o výsledek?
Jak jsem již říkal, bylo to zbytečné. Inkasovali jsme z pozic, které jsme si měli více hlídat. Beroun se k výraznějším šancím nedostával, dobře jsme bránili a zároveň si věřili. Jakmile bychom si přestali věřit, bylo by to špatně a třeba by to nedopadlo tak, jak to nakonec je.

Běžela druhá třetina, když ses dostal do samostatného úniku. Obránce jako ty se v těchto situacích ocitne málokdy…
Viděl jsem, že útočník nemá rychlost, tak jsem si před něj najel a dostal jsem krásnou přihrávku. Chtěl jsem brankaře překvapit rychlou střelou, ale bohužel tam měl připravenou lapačku.

Věříš, že poctivým týmovým výkonem dokážete uspět i v sobotu na ledě Jihlavy?
Je těžké nad tím teď přemýšlet. U každého soupeře je to jiné, musíme se na něj dobře připravit. Hraje se teď každý druhý den, a je to pro nás dost náročné. Zvládnout se to ale rozhodně dá.