st 29.3.2017 | Klára Petrásková

Jiří Šimánek po duelu s Brnem: Měli jsme problém se vůbec dostat k nim do třetiny

Úvodní semifinále pod Bílou věží, to bylo především představení obou gólmanů. Důkazem budiž skromný gólový účet zápasu, který se zastavil už na dvou přesných trefách. V obou případech se z branky radovali hráči Brna, kteří tak po vítězství 2:0 získali první semifinálový bod. Hodnocení celého duelu si vzal na starost autor čtyř hitů, východočeský útočník Jiří Šimánek.

Úvodní semifinálové klání pro vás po vyrovnaném průběhu vítězné nebylo. V čem vidíte hlavní příčinu středeční porážky?
Hráli dobře střední pásmo. My jsme měli problém se vůbec dostat k nim do třetiny a udržet se v ní delší čas. To bohužel zápas rozhodlo, z naší strany nepřišla skoro žádná šance. Tohle není základní část, ale play off, ve druhý den se hraje znova. Série končí, až když má někdo čtyři vítězství.

O osudu duelu rozhodl v podstatě jeden jediný gól, a to ten ze 43. minuty. Sudí si jeho platnost ještě ověřovali u videorozhodčího, jak jste situaci viděl vy?
Byl tam sice odraz od nohy, ale byl to regulérní gól. Žádné kopnutí tam nebylo, takže jsme ani nečekali, že by rozhodčí rozhodli jinak.

Náskok 1:0 pak Kometa vehementně bránila, bylo pro vás tedy o to těžší dostat se do útočného pásma?
Sice ho bránili, ale měli přečíslení. Z nich mohli dát klidně na 0:2 0:3 a závěr by se pak jen dohrával. Špatně jsme zavírali strany, chyběl nám hráč, který by při zavírání mantinelu podpořil beka. Brejkovali nás, naštěstí z toho ale góly nepadly. Ve čtvrtek ale takhle hrát nemůžeme.

V zápase jste měli k dispozici i pětiminutovou přesilovou hru, kterou jste ale využít nedokázali. Byl i to jeden z rozhodujících momentů?
Škoda byla určitě první třetiny, ta byla podle mě z naší strany nejhorší. Na jejím konci jsme mohli vést 1:0, bohužel ale ta přesilovka nejspíš dokumentovala celou třetinu.

Naději na výhru dlouho držel svými výbornými zásahy Patrik Rybár. Hraje se vám lépe, když víte, že se na něj můžete spolehnout?
Rybka nás drží nejen v play off, ale držel nás i v základní části. V sezóně neměl žádný zápas, kdy by musel kvůli výkonům střídat. Doufám, že mu to vydrží a že my ho podpoříme.

Druhé střetnutí startuje už za necelých 24 hodin. Co je potřeba udělat pro to, abyste do něj naskočili s čistými hlavami?
Musíme do něj nastoupit úplně jinak. Kopíruje to čtvrtfinálovou sérii, kdy první zápas s Litvínovem nebyl z naší strany bůhvíjaký. Bylo to asi naše nejhorší utkání série a doufám, že teď to tak bude taky.