Ohlasy k zápasu
so 26.12.2015 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

Jiří Vašíček: Na pět inkasovaných branek bychom v play off hrát nemohli

Velká gólová přestřelka. Přesně tak by se dal charakterizovat sváteční duel mezi Mountfieldem a Libercem. Střetnutí prvního týmu s druhým přineslo hokej hodný nejlepších celků extraligy. Po vyrovnaném průběhu to byl nakonec Hradec Králové, kdo tahal za kratší konec provazu. Za svůj výkon se ale nemusejí hokejisté zpod Bílé věže vůbec stydět. To platí i o Jiřím Vašíčkovi, jenž získal ve statistice hodnocení +/- dva plusové body.

Jaký byl duel proti Tygrům z vašeho pohledu?
Dali jsme čtyři góly, což je venku super, ale bohužel jsme jich pět dostali. Asi si to rozebereme u videa, trošku se musíme zlepšit v obraně, abychom nedostávali tolik branek.

Vyhrál podle vás lepší tým?
Myslím si, že Liberec byl šťastnější. Kdyby se štěstíčko přiklonilo na naši stranu... šli za tím asi víc. Je to pro nás ponaučení a víme, na čem máme pracovat.

Může vám psychicky pomoci, že jste s aktuálně nejlepším týmem extraligy sehráli vyrovnanou partii?
Neuškodí nám to. Vidíme, že i s Libercem, který je letos nejlepší v lize, umíme hrát. Dva zápasy s ním po sobě jsme prohráli po vyrovnaném průběhu. Může to pro nás být malinko povzbuzení, ale v tenhle moment spíše mrzí to, že jsme prohráli.

Potvrdil sobotním výkonem Liberec svoji momentální dominanci?
Doufám, že jsme hlavně ukázali, že mu šlapeme na paty (usmívá se), že se mu můžeme rovnat. Myslím si, že pro diváka u televize, který nefandí ani jednomu týmu, to mohl být super zápas na koukání. Bohužel vyhrál šťastnější a možná o malinko lepší tým, musíme se zlepšit.

Utkání bylo hodně kvalitní, dosahovalo podle vašeho názoru třeba až ke kvalitám play off?
Myslím si, že mělo parametry play off. V něm je samozřejmě důležitá obrana, kterou musíme zlepšit, nemůžeme dostávat pět gólů. Na pět inkasovaných branek se ve vyřazovací části nevyhrává, tam to je 2:1 a podobné výsledky.

Na sever Čech vás přijela podpořit početní skupinka příznivců, atmosféra byla výborná, souhlasíte?
Naši fanoušci jsou výborní, ať hrajeme doma nebo venku, fandí za jakéhokoliv stavu. Je to strašně super, že si extraligu užívají. Jim i sobě můžeme pomoct jen tím, že budeme hrát co nejlépe a i po prohraném zápase bude vidět, že jsme na ledě nechali maximum – i kvůli nim. Nesmí se stát, aby se zápas, souboj nebo nějaká chvíle vypustila, protože lidi si to nezaslouží.

Očekáváte od střetnutí se Spartou, které vás čeká, podobný hokej, jako byl k vidění proti Liberci?
Sparta bude asi podobná, má taky kvalitu. Viděl jsem ji s Vítkovicemi, když hrála doma a dala jim pětku. Bude to strašně těžký zápas, doufejme že s lepším koncem pro nás.